Neo TV

Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Гледав во техномаркет имаат модели на НЕО телевизори почнуваќи од 8 илјади па нагоре сакам да земам некој до кај 12 илјади е сеа повеќе би сакал да е 32 инчен па според цените овој најмногу ми одговара имам LG LA 660 дома со IPS, 3D од него сум прееееезадоволен и знам дека сликата нема да биди ни приближно од тој но што мислите исто има и модел 26 инчи LG со IPS?
 

VGC9DCTX9C

Prof. Dr. Zgembo Adišlić
Член од
3 мај 2006
Мислења
101
Поени од реакции
46
,. ,, .... ,.
Радо би ти помогнал, но не разбирам што е прашањето.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Си гледал нео па дома имаш лг презадоволен си па сеа пак си нашол лг а темата е за нео... 26" повеќе ми личи на монитор него на телевизор инаку нео и лг скоро неспоредливо. според мене
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
,. ,, .... ,.
Радо би ти помогнал, но не разбирам што е прашањето.
Прашањето ми беше дали да земам 26" LG или пак 32"НЕО за оваа фирма мислам на нео незнам буквално ама ништо ниту еден уред немам од нив па затоа ме интересира дали е добра фирмата какви се телевизорите дали имаат добра слика боја..
 

VGC9DCTX9C

Prof. Dr. Zgembo Adišlić
Член од
3 мај 2006
Мислења
101
Поени од реакции
46
Дискутабилно...
Однос цена-перформанси
На NEO и сличните анонимни фирми им симињам капа, затоа што со горе-долу сериозна игра на пазарот "големите брендови" се покорија и мораа да понудат поразумни цени за да опстанат на пазарот. Некои од овие големиве почнаа да прават и евтини финти со нивните производи, па со тоа, нема и некоја разлика у квалитет на нашиов пазар (c market). Разликата е само во цената/големината/перформансите. Јас лично ги подржувам ваквите брендови, имам клима Fuego, не е ништо подобра ни полоша од шамсунг. Бар сум сигурен дека нејќам да ги плаќам мегаломанските билборди на Sony, Shumsung, LG, Panasomic и слични ненаситни говеда.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Подобро земи си ЛГ. НЕО немаат никаков квалитет. Од кога ќе го купиш, за месец ипол ќе ти биде расипан телевизорот.
:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па дека е 26" се двоумам.. сакав 32 да биди...
Подобро нешто помало, но поквалитетно, одколку нешто поголемо што ќе се расипе за неколку месеци. После ќе се каеш за парите што си ги дал.
Од искуство ти кажувам за Нео. Телевизор, греалка...., за неколку месеци ајт на поправка:)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Па веројатно ќе го земам тој што мислев LG-от..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom