NBA 2k13

Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Значи, повеќето од нас сме знаеме за НБА 2к13. Сеа почнав нова тема пошто ми е само за MyCareer а не за општо за целата Игра.
Па споделете тука некои ваши најдобри утакмици, типс, или така нешто.
Јас играм за Лос Анџелес Лејкерс, прво почнав во Кливланд Кавалиерс, после во Булс ама се скарав таму со ГМот и си заминав во Лејкерс. А и нивни фан сум. :D
На почетокот се PG играв и најдобро ми лежи таа позиција. Добивав и најмногу минутажа во тимот дури и повеќе од Коби Брајант. Ама во последно време почнаа се SG да ме ставаат. Јас префирам повеќе фудбал во живо не сум многу фан на кошаркава и не знам многу добро позициите и улогите и потешко се снаоѓам во друга улога освен во PG. Сакам да ми кажете што да зголемувам во Attributes за да се вратам полесно на таа позиција или да ми помогнете малце со SG позицијава. Исто така кажете и за вашиот играч, каде играте, што ова она.
Иначе, играм прва постава, прва сезона ми е, успеавме да влеземе во Плеј Оф, моментално сум на прва позиција... итн.

П.С. Сеа некој хејтер ќе ми рече абе брат играј 2к14 ко секој нормален. Јас ја спуштив 14 ама едно ем го нема Антиќ ем ИСТА е ко 13. Што да ја заебуаам ваму кариерата и си останав на 13 :D
Значи, стриктно темава само за MyCareer
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе брат играј 2k14 ко секој нормален.

Имаш пач за сите играчи до денеска што играат, секој ден се апдејтира :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Па не е баш иста, али можеби се сложувам со тебе дека не би вредело да ја инсталираш, ДОКОЛКУ кариерата ја имаш терано многу време. Иначе имаш пачови за новава за трансфери, не е проблем.
 
Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Остај 14 на страна. Сеа добро сум ја пошол кариерава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom