Naruto

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
До кај се со Боруто? Последно шо гледав беше околу 260та епизода и прекинав. Прекинав оти чекам да се насоберат нормални епизоди и да нема филери. Апдејт? Да почнам ли да гледам? Без спојлери.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
До кај се со Боруто? Последно шо гледав беше околу 260та епизода и прекинав. Прекинав оти чекам да се насоберат нормални епизоди и да нема филери. Апдејт? Да почнам ли да гледам? Без спојлери.
Јас гледав до 285. Немаше ни таму нешто посебно. Ќе чекам да испаднат до 300 и ако не почне да се случува нешто што треба планирам да баталам.

Не знам зашто не преминат веќе на Otsutsuki проблемот и конечно да заврши. Преку кур со досадниве епизоди.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Јас гледав до 285. Немаше ни таму нешто посебно. Ќе чекам да испаднат до 300 и ако не почне да се случува нешто што треба планирам да баталам.

Не знам зашто не преминат веќе на Otsutsuki проблемот и конечно да заврши. Преку кур со досадниве епизоди.
Абе сретнав нешо дека почнал тајм скипот и Момошики го превзел Боруто
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Абе сретнав нешо дека почнал тајм скипот и Момошики го превзел Боруто
Не знам за тоа.

Ме интересира да кажат повеќе за што се овие Otsustsuki и god tree покрај тоа дека се вонземаљци.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
До кај се со Боруто? Последно шо гледав беше околу 260та епизода и прекинав. Прекинав оти чекам да се насоберат нормални епизоди и да нема филери. Апдејт? Да почнам ли да гледам? Без спојлери.
Боруто заврши, засега 293 епизоди излегоа па решија да направат пауза, не се знае кога ќе продолжи но крајните епизоди се стварно добри, од 287 до 293 вреди да се изгледаат.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Боруто заврши, засега 293 епизоди излегоа па решија да направат пауза, не се знае кога ќе продолжи но крајните епизоди се стварно добри, од 287 до 293 вреди да се изгледаат.
Од 260 до 287 има ли смисла да се гледаат во тој случај?
Најверојатно паузата означува дека ке почнат со тајм скипот?
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Од 260 до 287 има ли смисла да се гледаат во тој случај?
Најверојатно паузата означува дека ке почнат со тајм скипот?
Од 261 до 273 ти се ко филери, Каваки ќе влези во нинџа академијата со малите, ќе има како secret mission да гардова едно чупе таму на некојси крал од некое село бидејќи ассасинс ќе ја бараат, тука како bonding ќе има со сестрата на Боруто, ништо посебно не е, и да го скипниш ништо не пропушташ, после тоа неколку епизоди има како squid game со challenges тие интересни се онака ама пак скип можиш, и на крајот од 282 до 286 ќе има како Sasuke story, овие епизоди ќе бидат сместени измеѓу Наруто и Шипуден, тука Наруто болен ќе биди многу од еден мистериозен вирус па Сасуке ќе оди да бара лек, и тука покажуваат како де зближија со Сакура, и ова можиш да го скипниш, како side story e, после овие епизоди се до крајот вреди да се гледа.
Иначе за паузата не знам дали баш со тиме скип ќе почнат, би требало но сепак нема да ме чуди уште да тегнат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom