My Macedonian Ordeal - Македонска царина, лицето на корупцијата

Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
Гола вода, цариниците на табановце се полоши од словенците
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Се додека не почнав да работам со нив, мислев дека џандарите се најголем олош во државава. Сега стојам на фактот дека покрај нив се и поларниве мечки. Ништо не им можеш, а те ебат како сакаат.
Браво за системот посран.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Иако ваквиве ко тебе не се ни човечки суштества и генерално, ве цитирам или ви релицирам на начин кој е достоен за вас и кој го заслужувате, сепак за атер на форумската етикета (која знам нема врска со вас), ќе бидам конструктивен и ќе прашам: - Царинициве ги носите на Халкидики, или тие журки се премногу фенси за тaкви говеда?
(ти си од тоа јужно крило ваљда ги имаш таму видено ако идат)
Не си ласкај до толку.
И никој не те тера да бидиш конструктивен па да прашуваш нешто туку само веќе кога се држиш до форумската етика требаше да дообјасниш кои ти се тоа сумливи моменти во целава прича. Сепак тоа беше твоја изјава па редно беше да се доискажиш што тоа тебе ти е сумливо во целата приказна, никој не те тера да прашуваш нешто. Што е работата ? Наеднаш ништо повеќе не ти е сумливо или не смејш да кажиш? Кај ти отиде она правичен, борец за вистината . Си го заборави на другиот профил ?
Ако си правичен и доследен ке кажиш кога некоја работа смрди без разлика дали ти оди во прилог или не, а не вака има нешто сумливо ама кога ке размислиш и не е така сумливо а ?
Не дека ќе ме изненадиш па ке напишеш нешто туку онака ради реда само.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.811
Форумска етикета кон тебе? Изгледа ти си ласкаш.
Сарказам беше тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Форумска етикета кон тебе? Изгледа ти си ласкаш.
Сарказам беше тоа.
Остави ме ти мене, јас само ги постирав линковите. Ти беше тој што ти беше нешто сумливо во целава прича, само што ете за жал не се доискажа.
Претпоставувам никогаш нема да дознаеме што тоа тебе ти беше сумливо. Изгледа ништо, те попишманија. Толку од непристрасноста и правичноста. Ако де, не ти е прв пат, повеќе затоа и те гибнав, не дека стварно ќе напишеше.
Туку барем ти напиша дека нешто барем ти е сумливо, другите од твојот калибар не смејат ни да зуцнат. А си реков кога ке се распишат посебно дека за Американец се работи,ехееее кај ќе им беше крајот, а тоа штама. Хммм :cautious:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
ми дојде пакетче со едни специјални лагери, мислам 3,5$ беше, никакви дополнителни трошоци...тоа отварањето е веројатно само штих проба на одреден број палетчиња... ние доиваме месечно по 5 -10 мали пакетчиња и никогаш немало проблем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom