My chemical romance

Koj album na MCR vi e najomilen?

  • I brought you my bullets, you brought me your love

    Гласови: 3 13,0%
  • Three cheers for sweet revenge

    Гласови: 3 13,0%
  • The black parade

    Гласови: 6 26,1%
  • prv pat slusam za niv

    Гласови: 5 21,7%
  • ni eden samo po nekoja pesna mi se dopaga (pisi na forumot)

    Гласови: 6 26,1%

  • Вкупно гласачи
    23

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Jaooo opasno iskomercijaliziran emo gay shit bend shto ne bi ni trebalo da se pojavi na "legendarnata megapopularna muzichka televizija - MTV'' poso mnogu mladi osobi se napalija i otidoa u pogreshen pravec i zaboravija da ja cenat pravata , stara muzika.Ama jebeshga toa e
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ги слушам албум најмногу што ми се допаѓа од нив е The Black Parade, а омилени песни Welcome to the black parade, teenagers, Famous Last Wors.. итн има мн други песни шо ми се допаѓат.
 

DespaiR

Narc0tic
Член од
5 октомври 2007
Мислења
205
Поени од реакции
1
Epten gi mrazam ne mozam da gi podnesam ..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
јухууууууууууууууу конечно нешто повеке на форумов за нив,
стварно имаат добри песни.........порано многу бев опседната со нив,кога еден ден ми текна дека има и други групи на светов, иначе сеуште мн мн ги сакам и се обидувам да најдам што е можно поише работи за нив и ги поштувам иако глеам дека повеќето од вас не се баш пријателски настроени кон MCR....сеедно....... повекето емовци(скоро сите )ги слушаат (не сум емо) али Gerard поише пати има кажано како што пишува погоре дека mcr не се емо али факт е дека некои песни им идат накај емо :helou:

Едит од Модератор: Не пишувај со гоолеми букви плз, ќе те прочитаме и со нормални.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom