My chemical romance

Koj album na MCR vi e najomilen?

  • I brought you my bullets, you brought me your love

    Гласови: 3 13,0%
  • Three cheers for sweet revenge

    Гласови: 3 13,0%
  • The black parade

    Гласови: 6 26,1%
  • prv pat slusam za niv

    Гласови: 5 21,7%
  • ni eden samo po nekoja pesna mi se dopaga (pisi na forumot)

    Гласови: 6 26,1%

  • Вкупно гласачи
    23

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
Ovde pisuvajte za bendot My chemical romance, a moze i posebno za clenovite: Gerard Way, Mikey Way, Frank Iero, Ray Toro, Bob Bryar.
Razni novosti, i drugi raboti sto ke gi slusnete za niv......................

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
U

UnholY

Гостин
Пааа, според мене само еден просечен искомерцијализиран бенд и ништо повеќе....
Немам ништо против нив,ама не ги сакам.... на знам во кој музички правец би ги класифицирал затоа шо нивната музика е мешавина од рок, поп, и панк....моја проценка барем од некои песни шо ги имам слушнато,шо се вртеле на MTV или на VH1....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Имав слушнато за нив како име ама музиката не ја имав слушнато.

Подоцна не се сеќавам некој ми спомна дека звучеле како ХИМ, и фатив неколку нивни песни на МТВ. Нити звучат како нив, нити ми се допаднаа песните.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ги слушам , ама не ги сакам.. Мислам не ги обожавам , ју ноу .. Онака само ..некои песни .и имам низ соба еден залутан постер од нив , фаќа место , не знам како се нашол таму...

Сепак , имаат добри песни , ама шиииит се у живо ...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Имав слушнато за нив како име ама музиката не ја имав слушнато.

Подоцна не се сеќавам некој ми спомна дека звучеле како ХИМ, и фатив неколку нивни песни на МТВ. Нити звучат како нив, нити ми се допаднаа песните.
Ко HIM? :nesvest: Колку само не :pos::pos::pos:

Не го можам вокалот одвратен ми е :pov:Истото важи и за бендот, не сум ги слушала, имам фатено случајно нешто на ТВ ама било доволно...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
не беа овие емо или тие беа bullet for my valentine незнам ме бунат многу а и не ни ги слушам
 
П

Паган-др

Гостин
Не слушам многу таква музика ама неколку песни што ги имам слушнато се добри (само 2 или 3). Ама бендот е некако одвратен.
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
epa sea ako ne gi slusate nema vrska. Sekoj slusa razlicen vid na muzika ako na mene mi se svigaat ne mora da znaci deka i na drugite mora da im se svigaat.
pa za tie koi gi slusat:
Gee postojano zboruva za toa kako MSI sekogas gi podrzuvale od pocetokot i bla bla bla
Ako MSI gi podrzuvale MCR od pocetokot togas zs Jimmy jade gomna za MCR na koncert??!
eve link:http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=3409902

gi ismejuva i gi sporeduva so Hitler. @:mad:
lol imase i edno intervju (ne mozam da go najdam sea ako go najde nekoj neka prati link plz) kade sto Jimmy go narekuva Gerard Way debela panda dodeka Lyn-Z se smee @:mad:

Ne znam zs uste Gee gi pocituva mozebi zaradi Lyn-Z zs mu e zena.. ama ne znam.
Ja vise go zamraziv Jimmy..................
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
....................................................................................................
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Па што да коментираме другите ние , кажано е се`.
Можеш некој клип или слика да ставиш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom