MWC Barcelona 2019

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од Marick14, 3 декември 2018.

 1. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.754
  Допаѓања:
  2.185
  Дечки дали знаете колку се влезниците за MWC Barcelona 2019?

  На нивната официјална страна гледам многу нереални цени од 800 евра па нагоре.

  Мене ми рекоа дрка има и за 100 евра. Како да ги купам тие карти?

  Ми треба за еден ден.
   
  На Не-го-знам му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  516
  Допаѓања:
  206
  Колку што знам 799 евра е основната и имаш да учествуваш семинари , тури и други интересни работи. Имам учествувано пред неколку години , како дел од една компанија која се занимава со телекомуникации (странска) и имав Платинум карта платено од фирмата , имаше буквално се' , од средби со високи лица од други компании , семинари за се и свашта , пристап до сите ВИП можности , ручеци , поклони , превоз со кола од аеродром до хотел и до MWC. Лично не би дал толку пари , а не посебно за еден ден. Цените се високи за Македонски стандарди , а за странски не многу , не посебно ако се работи за нешто поврзано со бизнис со телекомуникации или слично. Влезница за еден колку што сум запознаен немаат и ќе мора да се плати за сите 3 дена.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.754
  Допаѓања:
  2.185
  Значи бирани им се гостите...
   
 4. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  516
  Допаѓања:
  206
  Најчесто гостите се од некоја фирма која се занимава со мобилни технологии или телекомуникации, многу ретко се обични посетители.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.754
  Допаѓања:
  2.185
  Значи ич да не се надевам дека ќе одам?
   
 6. Не-го-знам

  Не-го-знам svetac ivan iscelitel

  Член од:
  3 мај 2015
  Мислења:
  516
  Допаѓања:
  206
  Ако си спремен да ја платиш 799 евра за еден ден, зошто да не ?
   

Сподели преку: