McDonald’s Fantasy ’16

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Oстaнaв прв и пoкрaј слaбoтo кoлo. Следнoвo ќе биде смешки.


А кaде не си се бoрел прoтив мене зa првo местo? Кaкoв Lame... се знaе кoј цaрувa сo игриве. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
Oстaнaв прв и пoкрaј слaбoтo кoлo. Следнoвo ќе биде смешки.


А кaде не си се бoрел прoтив мене зa првo местo? Кaкoв Lame... се знaе кoј цaрувa сo игриве. :D
Гледам второ место и оп над мене Дани со два бода повеќе.


Како и секогаш ние се бориме, но не очекував толку рано уште второто коло да ги завземеме првите две позиции :D Ќе биде јака борба до крај :duel:
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
195 поени.
26 поени пред вториот.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Не си ги направив измените на време, да си ебам векот.Хумелс клупа нека ми грее.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
И пoсле ме прaшувaш зaштo тoлку гo фoрсирaм Рoнaлдo :D
Тоа беше за во Ла Лига. Како и да е многу пати згреши со Роналдо како капитен таму. Ќе беше на погорните позиции со Суарез и Меси.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ја 151, слабо. Првите две кола Бејл капитен, третото го стаев пак место Паје ама не сум стиснал конфирм. Среќа па Нани ме извади колку-толку вчера.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
Неограничени трансфери можете да правите за осминафиналето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
А тој Вајлд-кардот како се користи? Не контам нешто од таму напишаното.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
А тој Вајлд-кардот како се користи? Не контам нешто од таму напишаното.
За неограничени трансфери ти е вајлд картата. Сега за осминафиналето можеш колку сакаш трансфери да направиш, за во четвртфиналето ќе можеш 4 трансфери да направиш, но чим не си ја искористил чувај ја за во четвртфиналето или полуфиналето да ја активираш и да можеш колку сакаш трансфери/промени во тимот да направиш.

Инаку за тие што играте предиктор да знаете дека од утре (осминафиналето) па натаму покрај точниот резултат ќе можете да типувате и прв тим кој ќе постигне гол и кој ќе биде прв стрелец на натпреварот.

From the round of 16 onwards, once you have predicted the result of a match you can also predict the first team and first player to score. These predictions are all independent so, for example, you can predict Team A to beat Team B 1-0, Team B to score first, and a player from Team A to score first

For a correct prediction, you earn:
  • First team to score: 10 points
  • First player to score: 30 points
Note: you will only be able to predict the first player to score once the lineups have been announced, from around 60 minutes before kick-off.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
... и кој ќе биде прв стрелец на натпреварот.
Оваа опција им е многу чудна. Имаш само саат време пред почеток на мечот фора да ја пополниш, да прогнозираш. Треба пред секој меч да се логираш.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Чекај, сакате да кажете дека имаше вајлд карта за у групна фаза????
Ќе се убием...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Погба направи пенал, Озил утна пенал, Рами жт, а бе мамичето мамино нивно :D
Браво за 2-та гола, но и уаааа за Гризман, што не даде гол при ситуацијата кога излезе сам.
Истото од најгоре важи и за Жињак што не му ја даде на горенаведениот, а при тоа шутираше у гол...
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Сериозно само јас помислив дека темата е за некои нови хамбургери на МекДоналдс... ок само јас изгледа хахахахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom