MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Zosto DM SAT Grand TV 1000 M1 i M1 Gold ne se vo HD na Max Tv ?
Кој знае дали воопшто DM SAT, TV 1000, M1, M1 Gold се воопшто во HD пуштени на сателит или на било кој тв оператор. За Grand сум сигурен дека се емитува во HD.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Доста касни стримот на Еуроспорт, гледам карлинг преку ВПН на ББЦ иПлејер апликацијата и е неколку секунди побрзо од Телеком, надвор од секоја логика, секогаш се стримовите на тв побрзи од било која апликација.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Доста касни стримот на Еуроспорт, гледам карлинг преку ВПН на ББЦ иПлејер апликацијата и е неколку секунди побрзо од Телеком, надвор од секоја логика, секогаш се стримовите на тв побрзи од било која апликација.
И ја го имам приметено ова. Кога имаше исти преноси ба МРТ и ЕС, ЕС беше со едно добри 5-7сек со доцнење.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
На Discovery ID, Discovery Science и DTX има српски превод од вчера.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
На Discovery ID, Discovery Science и DTX има српски превод од вчера.
Има закон на АВМУ сајтот одамна читав дека каналите треба да имаат македонски и албански зависно кој превод е достапен на каналот. Ако се ове две јазика превод достапни на некој од тв канали треба двете да ги имаат а ако воопшто нема превод на тие две јазика треба да си биде без превод.

Бидејќи имаат овие канали албански па може да си додадат и српски без да имаат проблем АВМУ да ги опоменува за тоа.
Автоматски споено мислење:

Не знам дали воопшто може тоа да го овозможат да може опција уште еден превод да се пушта автоматски доколку го нема првата опција превод.

Пример ако нема македонски да се уклучи српски или албански зависи што си наместил.

Е тоа ќе биде одлична и корисна опција.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Има ли некој кој е пробувал да приклучи Макс Тв ресивер преку оние уреди кои што пренесуваат интернет преку струја, ако има некој ако може да сподели искуство дали е исто како со кабел или се јавуваат проблеми
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Има ли некој кој е пробувал да приклучи Макс Тв ресивер преку оние уреди кои што пренесуваат интернет преку струја, ако има некој ако може да сподели искуство дали е исто како со кабел или се јавуваат проблеми
Нема да можеш. Нема да работи. Телеком работи на имплементација на ова ама 1 гид минимум додела претстават нешто.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Не ми е јасно што им беше филмот со дуплирање на Еurosport каналите. Зошто мораше за време на олимпијадата да ги има и на број 8 и 9?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Не ми е јасно што им беше филмот со дуплирање на Еurosport каналите. Зошто мораше за време на олимпијадата да ги има и на број 8 и 9?
Полесно им е на постарите да претиснат 8 или 9, отколку да внесат три бројки од далечинското во краток временски период, посебно на тие од Арисот каде и на мене ми е понекогаш тешко, поради лошиот квалитет.
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Сега гледам фокс и одеднаш video unavailable за сите фокс канали

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom