MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Зошто не го направат целиот интерфејс/дизајн како хрватите што имаат. Многу поубав изглед
se ke ti kazam zasto bidejki nie sme usto so magyar telekom zaedno. a magyar vise go imaat updejtirano ama se ke vi kazam nesto kako porensen telekom deka makedonski telekom sam si gi pravi odlukite isto i crnogorski ama bidejki nie ne sme vo evropska ne mozeme da bideme samostojno zatoasme so magyar
Автоматски споено мислење:

se ke ti kazam zasto bidejki nie sme usto so magyar telekom zaedno. a magyar vise go imaat updejtirano ama se ke vi kazam nesto kako porensen telekom deka makedonski telekom sam si gi pravi odlukite isto i crnogorski ama bidejki nie ne sme vo evropska ne mozeme da bideme samostojno zatoasme so magyar
i isto gi imaat najnovite resiveri
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
se ke ti kazam zasto bidejki nie sme usto so magyar telekom zaedno. a magyar vise go imaat updejtirano ama se ke vi kazam nesto kako porensen telekom deka makedonski telekom sam si gi pravi odlukite isto i crnogorski ama bidejki nie ne sme vo evropska ne mozeme da bideme samostojno zatoasme so magyar
Автоматски споено мислење:


i isto gi imaat najnovite resiveri
На Maѓар Телеком гледам подобро им е средено видеотеката.

Од страна кај што е менито од видеотеката е HBО OD не е се во еден фолдер Пакети и имаат некаква видеотека MoziKlub.

1644144190283.png
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Вие што имате Макс Тв Го М/Л пакет, дали во апликацијата ви дозволува да гледате Еуроспорт 1/2. Кај мене ми пишува кога ќе пуштам дека поради законска обврска каналот е затемнет. Арена каналите работат добро гледав Интер во апликацијата претходно.
Моментално проверив, ми ги дава и Еуроспорт на Макс тв го на мобилен.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
На Maѓар Телеком гледам подобро им е средено видеотеката.

Од страна кај што е менито од видеотеката е HBО OD не е се во еден фолдер Пакети и имаат некаква видеотека MoziKlub.

Прегледај го приврзокот 321352
Јас би ако веќе копираат нека копираат од Германскиот Телеком, таму имаат многу подобри ресивери од нашите, кои се многу побрзи (имаат и апликации вградено) и подобар приказ (4К за менито кое е подобро за поголем телевизор)
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Ние мака мачиме за еден еуроспорт, побогатите немаат никаков проблем.
Франција:
500.png
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ние мака мачиме за еден еуроспорт, побогатите немаат никаков проблем.
Франција:
Прегледај го приврзокот 321356
И УК имаше повеќе канали за Токио пуштени, а Франција е специфична затоа што за 2 години се домаќини и мораат да ги емитуваат сите спортови па потребни се многу канали.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
na Zimski olimpiski igri Peking 2022 denes zlatni medalji osvoija Avstralija i Nov zeland(ne e greska)...planinite pardon plazite se polni denes ....
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Im pisav na fb za problemot sto e slika vo slika sto ne funkcionira, mi kazaa da proverat pa ke mi odgovorat.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Пиши им и зошто не може во исто време да се снима на двата Еуроспорт канали, ставам снимање вечер во 3 по полноќ на Е1, кога пробувам да ставам друг евент на Е2 да се снима во исто време ми се појавува порака дека не е можно, на други канали нема ваков проблем дозволува и до 4 стрима во исто време да се снимаат
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Пиши им и зошто не може во исто време да се снима на двата Еуроспорт канали, ставам снимање вечер во 3 по полноќ на Е1, кога пробувам да ставам друг евент на Е2 да се снима во исто време ми се појавува порака дека не е можно, на други канали нема ваков проблем дозволува и до 4 стрима во исто време да се снимаат
Fb stranata ne im e blokirana za poraki koj saka nekoja konsultacija moze da im pise, taka da nemora da preku drugi mozes sam da prasas.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
И на веб и на мобилен вака е Еуроспорт кај мене. Фала Телеком!


1644221934932.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom