MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
1.466
Поени од реакции
774
Od koga ke go kupte IPTV resiverot ostanuva za vas zatoa e i taa cena 5.199 den
Да ама, подобро би било да ни дозволат да си платеме претплата за Макс Го и на било кој уред да ја има инсталирано, ама не дозволуваат ако немаш ТВ во претплата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.095
Не знам зошто од сам старт во оваа нова Андроид апликација не ги ставиле сите тв канали и не ја овозможиле за оние кој веќе имааат Андроид бокс, мобилен андроид или телевизија со Андроид најнова верзија.

Се надевам во иднина и тоа да биде.

Исто мана можеби за некој е што со тој Android не може да се снима тв програмата но има решение да пуштаат веќе снимена содржина од повеќето канали во видеотеката - ТВ Тека и тогаш опцијата снимање нема да е потребна.
Автоматски споено мислење:

Ова Аndroid со целосно иста апликација во дизајнот како што имаат Телеком Црна Гора (кој се исто Дојче Телеком) дури мислам и исти им е боксот/ресиверот.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
127
Поени од реакции
77
Дали може некако на усб да ставам некое видео од видеотека, на пример 40 минути да трае?
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
75
Поени од реакции
32
Kolku sto gledam na sajtot avmu.mk,telekabel ke se pojacuva so HRT 3,Slovenia 1, grcka drz.televizija Ert world, prosieben 7,rai due, rts 1,2,3.....ako se ubacat ovie kanali plus postoeckite eurosport 1,2 rai uno, HRT 1,nova rs, Discovery canalite...... Neka se za mislat malce ovie od Telekom.. Da ne se arenite..... Tnka rabota
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.232
Поени од реакции
529
Kolku sto gledam na sajtot avmu.mk,telekabel ke se pojacuva so HRT 3,Slovenia 1, grcka drz.televizija Ert world, prosieben 7,rai due, rts 1,2,3.....ako se ubacat ovie kanali plus postoeckite eurosport 1,2 rai uno, HRT 1,nova rs, Discovery canalite...... Neka se za mislat malce ovie od Telekom.. Da ne se arenite..... Tnka rabota
Уште Телекабел да е поголема конкуренција на Телеком тогаш можеби и ќе се замислат многу мал дел од Скопје го покриваат да не збориме за целата територија на Република Македонија ,а овака си тера Телеком своја политка со можноста на монополот кој го имаат ете и А1 им се мала занемарлива конкуренција .
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
75
Поени од реакции
32
Telekabel
Уште Телекабел да е поголема конкуренција на Телеком тогаш можеби и ќе се замислат многу мал дел од Скопје го покриваат да не збориме за целата територија на Република Македонија ,а овака си тера Телеком своја политка со можноста на монополот кој го имаат ете и А1 им се мала занемарлива конкуренција .
Telekabel ima od gorce petrov do dracevo.... Moze Telekom prednicat so Internet, ama so tv kanali mozat voda da im nosat na telekabel
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.225
Поени од реакции
198
Дали може некако на усб да ставам некое видео од видеотека, на пример 40 минути да трае?
истово прашање се поставува на темава од 2008 година, и одговорот е секогаш ист... НЕ, не може да ставиш на усб било што од макс тв. Со усб-то што е на ресиверот можеш само да си го полниш телефонот, блутут звучникот, iqos цигарите, powerbank-от итн итн...
ама кој да чита

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Kolku sto gledam na sajtot avmu.mk,telekabel ke se pojacuva so HRT 3,Slovenia 1, grcka drz.televizija Ert world, prosieben 7,rai due, rts 1,2,3.....ako se ubacat ovie kanali plus postoeckite eurosport 1,2 rai uno, HRT 1,nova rs, Discovery canalite...... Neka se za mislat malce ovie od Telekom.. Da ne se arenite..... Tnka rabota
Каде го најде ова? Не можам да видам никаде на сајтот на АВМУ.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.095
истово прашање се поставува на темава од 2008 година, и одговорот е секогаш ист... НЕ, не може да ставиш на усб било што од макс тв. Со усб-то што е на ресиверот можеш само да си го полниш телефонот, блутут звучникот, iqos цигарите, powerbank-от итн итн...
ама кој да чита

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ќе го полниш мобилниот и ќе ја зезнеш батеријата :aplauz:
Јас така полнев мобилен со што стигнам полнач а дури и на ресиверов од мрза и зезнав работата. Сега брзо ми се празни батеријата на мобилниот.
Не правете вакви експерименти.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.095
Сега отварам MaxTV GO и гледам ги има додадено MTV Europe, Food Network. Не ми е јасно зошто се прави уште една апликација за Аndroid ако на веќе постоечка се додаваат уште канали? Дали за веќе постоечкава MaxTV GO имаат ограничување лимит простор за меморија? Дали не може да се оспособи за телевизорите со Android и бокс уредите? Што е проблемов не ми е стварно јасно бидејќи не се разбирам воопшто.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
471
Поени од реакции
140
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
669
Поени од реакции
414
Уште колку пати пари треба да им давам?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
На врв Bottom