MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
Се јавив контакт центар. Зборував со еден од вработен таму техничка подршка и прашав дали може да добијам нова надградба на софтверот на Макс тв приемникот.
Ми рече дека по фази/ градови е автоматски наместено да има надградби на нов софтвер .
Кога ме праша од кој град си и му одговорив од Тетово
Бараше да види за мојот град и ми рече во втората фаза дека сум и не може да ми пушти од таму одма ќе мора да се чека.

Како и да е нема потреба брзање ќе почекаме. Сигурно до тогаш и ќе го средат целосно ако има некој ситни багови, нешто слично. Затоа можеби и не го пуштаат наеднаш кај сите.

Туку кој може и го има нека сликне да ни пушти слики тука да видиме како сето тоа изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
јас сега се јавив, од централа пуштина апдејт на двата ресивера, сега че си чекам да видам што како
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
јас сега се јавив, од централа пуштина апдејт на двата ресивера, сега че си чекам да видам што како
Од кој град си ти ?

Глупо е што така направиле по градови да иде а не кај сите ама ок разбирливо е сигурно мислам дека заради тестирање да не има некој багови и слично.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
im pisav na fb mi go restartiraa tie ei sega go imam no go nema toa pole gledaj od pocetok kako sto bese prikazano na videoto
Se javiv vo kontak centar i mi go pustija noviot abdejt na sovtverot samo ja nema opcijata gledaj od pocetok drugoto se e super odlicen izgled.
za sto go koristis miki miki akauntot a za sto go koristis klima ured akauntot zosto imas dupli juzeri kakvi se ovie prevari stog i pravis
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570









Супер изглед само една мала ситна работа е наместо текстуално да го пишува името на секој канал можат да ги стават логоата сиво траспарентно и ќе добие на визуелно уште поубаво.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Од кој град си ти ?

Глупо е што така направиле по градови да иде а не кај сите ама ок разбирливо е сигурно мислам дека заради тестирање да не има некој багови и слично.
скопје, гази баба
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
скопје, гази баба
Meне тој на 122 корисничка подршка ми рече дека мојот град Тетово е втора фаза а Скопје први се на листата што ќе добијат ново ажурирање.

Како што пишав погоре супер е дизајнот од тоа што видов на фотографииве, само да стават логоа наместо текстуално да пишува имињата на телевизиите.

Ако веќе се решиле да менуваат се од корен дизајн нека се трудат графички да изгледа до детали пријатно за окото на корисниците. Плаќаме доста поскапо и затоа мора да добиеме се перфектно сработено и услуга како во хотел со 5 ѕвезди.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Meне тој на 122 корисничка подршка ми рече дека мојот град Тетово е втора фаза а Скопје први се на листата што ќе добијат ново ажурирање.

Како што пишав погоре супер е дизајнот од тоа што видов на фотографииве, само да стават логоа наместо текстуално да пишува имињата на телевизиите.

Ако веќе се решиле да менуваат се од корен дизајн нека се трудат графички да изгледа до детали пријатно за окото на корисниците. Плаќаме доста поскапо и затоа мора да добиеме се перфектно сработено и услуга како во хотел со 5 ѕвезди.
мене нешто посебно не ми остава впечаток, можени дека почеток и стара навика, му отвори само работа да го правам редоследот на канали
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
мене нешто посебно не ми остава впечаток, можени дека почеток и стара навика, му отвори само работа да го правам редоследот на канали
Има ли некој нови опции или се е исто само нов дизајн ?
 
И

Име И Презиме

Гостин
Meне тој на 122 корисничка подршка ми рече дека мојот град Тетово е втора фаза а Скопје први се на листата што ќе добијат ново ажурирање.

Како што пишав погоре супер е дизајнот од тоа што видов на фотографииве, само да стават логоа наместо текстуално да пишува имињата на телевизиите.

Ако веќе се решиле да менуваат се од корен дизајн нека се трудат графички да изгледа до детали пријатно за окото на корисниците. Плаќаме доста поскапо и затоа мора да добиеме се перфектно сработено и услуга како во хотел со 5 ѕвезди.
мрчало тебе можат да те вработат во телеком во оделот за критики:pos:.Невероватен си! :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
само нов дизајн
Сега гледав упатство и целиот дизајн е наменет за оние кој имаат од оние приемници кој последно ги даваат . Овие стариве ресивери од нивниот почеток некако треба време додека најдеш кое копче за што е.

Треба да направат една акција старо за ново па макар и со доплата, стариве Media Reciver 300/301 се ептен големи и фаќаат простор повеќе а и оној Media Reciver 100 сив е веќе застарен модел.

Јас имам од стариве бидејќи сум еден од старите корисници и никогаш не ми го имаат променето со понов ресивер па дури и кога нешто ќе се расипело нешто.
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Сега гледав упатство и целиот дизајн е наменет за оние кој имаат од оние приемници кој последно ги даваат . Овие стариве ресивери од нивниот почеток некако треба време додека најдеш кое копче за што е.

Треба да направат една акција старо за ново па макар и со доплата, стариве Media Reciver 300/301 се ептен големи и фаќаат простор повеќе а и оној Media Reciver 100 сив е веќе застарен модел.

Јас имам од стариве бидејќи сум еден од старите корисници и никогаш не ми го имаат променето со понов ресивер па дури и кога нешто ќе се расипело нешто.
старите т.е. првите ресивери иако груби се најдобри, нема потреба да се менуваат
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
едно ме интересира, дали кончено им текнало дека откако ќе изгледаш нешто од тв тека вратено назад, треба веднаш да имаш можност да одбереш да го гледаш следното по ред?

а не одиш назад пак и да бараш низ програмите и времињата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom