MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
За мене се многу посебни богами. Имајќи предвид дека најверојатно и на нив примарна цел им се корисниците кадешто нема кабелска телевизија.
1 Sitel 3 2 Sitel 3 Telma 4 Alfa 5 Nasa 6 Jungle 7 K-15 8 MTM 9 Sky 10 Best 11 ALSAT 12 Alsat 13 ERA 14 Vizion 15 Kanal 16 OBN 17 RTS 18 BBC_World 19 National 20 Discovery_Channel 21 Animal_Planet 22 Discovery_Science 23 Discovery_World 24 Discovery_Tr_Li 25 DaVinci 26 Cartoon 27 Nikelodeon 28 Boomerang 29 Minimax 30 Eurosport 31 Eurosport2 32 Eurosport 33 Telesport 34 ESPN_Europe 35 Extreme 36 MotorsTV 37 MTV_Adria 38 VH-1 39 VH-1 40 VIVA 41 Play 42 Balkanika 43 MTV_Hits 44 MTV_2 45 MTV_Dance 46 Fox 47 Fox 48 Hallmark 49 MGM 50 BBC_Prime 51 Zone 52 Zone 53 FashionTV 54 CNN 55 BBC_World 56 DeutcheWelle 57 UAT_Sitel 58 UAT_RTS 59 UAT_Eurosport2 60 UAT_Deutsche_Welle 61 UAT_FashionTV 62 UAT_CNN 63 UAT_BBC_World 64 UAT_VIVA 65 Playboy 66 Private Spice 67 Dorcel 68 DVRAPP 69 VODAPP


Ова веќе го имам на Телекабел + неограничен интернет = 1850ден (фиксен не користам одамна само мобилен или Skype).
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.158
Поени од реакции
17.959
За мене се многу посебни богами. Имајќи предвид дека најверојатно и на нив примарна цел им се корисниците кадешто нема кабелска телевизија.
Е тогаш стварно ќе ти биде посебно, затоа што ќе имаш премиум сервис.

Се супер во врска со MAX.tv, но главни мани му се:

1. Ќе го користите само на еден телевизор

2. Нема да можете брзо да ги прегледате сите канали, менување на канал 3 секунди, иако MAX.tv има многу понапредно пребарување на канали со слика во слика, додека го гледаш каналот. Сепак некако како навика од кабловскава да ги прегледувам за 1мин сите канали, тешко на IPTV.

Но, има затоа многу други големи предности, посебно враќање на каналот додека течи во живо, да видиш нешто ако си пропуштил е мноооогу јака работа, ептен кеиф ми прај.

А и сликата е нешто невидено, ЏАМ е сликата, на сите канали.
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Jas imam IPTV test period od pred 1 nedela.... Downloadot mi padna od 950kbps na ~200 taka da ne sum bas zadovolen i ke go trgnam :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кејблтел ја поскапија претплатата од 350 на 450 така да ќе си се префрлам на ова.
Башка боље програми нудат.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Мака ми е да читам, ова ќе биде само во Скопје во наредниве месеци, или почнуваат насекаде низ Македонија на 17ти?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
najdobro od ova e deka ke moze da snimas tv, da pauziras da vrakas i drugi raboti. da gledas poveke kanali istovremeno.............
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Zosto tema za TV e stavena vo internet i mrezi?Mislam deka e podobro da se premesti tamu kaj sto i e mestoto.
 
P

Princ

Гостин
Zosto tema za TV e stavena vo internet i mrezi?Mislam deka e podobro da se premesti tamu kaj sto i e mestoto.
Затоашто овде не ги дискутираме каналите, и дали ја гледавте касандра.
Од техничка гледна точка расправаме за услугава.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Па џабе не се вика IPTV
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Е тогаш стварно ќе ти биде посебно, затоа што ќе имаш премиум сервис.

Се супер во врска со MAX.tv, но главни мани му се:

1. Ќе го користите само на еден телевизор

2. Нема да можете брзо да ги прегледате сите канали, менување на канал 3 секунди, иако MAX.tv има многу понапредно пребарување на канали со слика во слика, додека го гледаш каналот. Сепак некако како навика од кабловскава да ги прегледувам за 1мин сите канали, тешко на IPTV.

Но, има затоа многу други големи предности, посебно враќање на каналот додека течи во живо, да видиш нешто ако си пропуштил е мноооогу јака работа, ептен кеиф ми прај.

А и сликата е нешто невидено, ЏАМ е сликата, на сите канали.
3секунди мењање канал!!?
Па и најмутав сателитски рисивер побрзо мења.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Затоашто овде не ги дискутираме каналите, и дали ја гледавте касандра.
Од техничка гледна точка расправаме за услугава.

Od tehnicka gledna tocka ama bas tesko odi so tie postovi, site praat muabet okolu cenata aj da ja stavime u ekonomija i biznis.
Mislam deka mestoto i e vo tv i filmovi a posle koj so saka neka si pise i na koj kakva zica mu namestile.
 
P

Princ

Гостин
Мене ми пишува Модератор под никот, тебе Џомба.
Извини, ама не си некој што одлучува. И прекини со вакви постови. Да не те потсеќам на спротивното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom