MAGE OR WARRIOR

кој е подобар ?


  • Вкупно гласачи
    16
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Играм и јас некое време и сум далеку од про, али од моето досегашно арена искуство можам да кажам дека mage е еден од полошите избори за партнер, 90% од тимовите кои што имаат mage губат од нас (hpala, awarr, udk). Можеби е до играчите, не си ја знаат класата.

А за ова ГС, можеби не кажува кој има поголем скил, али барем покажува кој има подобра опрема. Therefore, поголеми се шансите некој да тепаш со поголем скил од тебе ако имаш појака опрема.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ako nekoj ima namera da pravi wow acc na orginalnata, mozhe slobodno da me iskontaktira na fb (william hines so troll slika) za da napravime recruit a friend. Shto toa znachi? Toa znachi deka dvajcata nie kje imame 300% pobrzo leveluvanje, shto znachi ke leveluvame 3x normal xp sto e ogromna razlika. Isto taka ke dobieme epic mount i pet i razni drugi privilegii. za poveke info za ova "recruit a friend" vi ostavam link : http://eu.battle.net/wow/en/services/recruit-a-friend/.. Mozhete da me addnete na msn (trezbezvez@hotmail.com) ili skype (sugarfree920) isto taka :) Blagodaram :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Играм и јас некое време и сум далеку од про, али од моето досегашно арена искуство можам да кажам дека mage е еден од полошите избори за партнер, 90% од тимовите кои што имаат mage губат од нас (hpala, awarr, udk). Можеби е до играчите, не си ја знаат класата.

А за ова ГС, можеби не кажува кој има поголем скил, али барем покажува кој има подобра опрема. Therefore, поголеми се шансите некој да тепаш со поголем скил од тебе ако имаш појака опрема.
Се од ова шо кажа нема ама баш никаква логика... Mage + spriest/dpriest гази во 2в2 арена... И ГС е аддонот кој ги оглупи вов играчите....Сите го гледаат тој глуп број и можиш да забелижиш вориор со cloth и слични срања... И во дуел 1 на 1.... 95% oд дуелите ќе ги губиш ако тој шо е против тебе има поголем скил...па каква сакаш опрема имај...Сигурно тој гол нема да ти игра тебе или со 3 тиери пониска опрема од твојата.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Еве го мојот Fire Mage ама не сум го навикнал уште :D
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
ти коа поцна ??? јас играм векје 1 год и сум про :P имам 5 хероја 0 лвл кој два се 6150 гс...
--- надополнето: Nov 13, 2011 8:33 AM ---

ти коа поцна ??? јас играм векје 1 год и сум про :P имам 5 хероја 0 лвл кој два се 6150 гс...
da ne sakase da kazes ilvl?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom