MacOS во скопски компјутерници?

Член од
31 август 2019
Мислења
268
Поени од реакции
18
Има ли макбукс во скопски компјутерници? Ми треба за на факс.
 
Член од
31 август 2019
Мислења
268
Поени од реакции
18
Па технички треба да развијам апликација за ајфони. А епл универзумот е толку изолиран од остатокот од технологииве шо испаѓа дека ајфон апликации може да развиваш само ако имаш мекбук :Д
Пробав со виртуелни машини ама ми ќе ми цркнеше лаптопот :Д

Само макбук примаат а? Види ги ти нив.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.951
Поени од реакции
6.404
Па технички треба да развијам апликација за ајфони. А епл универзумот е толку изолиран од остатокот од технологииве шо испаѓа дека ајфон апликации може да развиваш само ако имаш мекбук :Д
Пробав со виртуелни машини ама ми ќе ми цркнеше лаптопот :Д
Ако развиваш апликации за ајфон, значи дека и ајфонот не е толку сигурен штом може секој да развива апликации за него.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.649
Поени од реакции
32.049
Има ли макбукс во скопски компјутерници? Ми треба за на факс.
Имаш на клауд за 50 долари месечно, имаат дата центри во Лондон и Франкфурт, ако имаш добра конекција дома нема да имаш никаков проблем.
Види дали би ти одговарал и некој од поефтините планови, имаш и по ден, само тоа се исплати ако си сигурен дека ќе завршиш прилично брзо.
https://checkout.macincloud.com/ -цени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom