Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Cattle Decapitation
The Harvest Floor (2009)



1.The Gardeners of Eden
2.A Body Farm
3.We are Horrible People
4.Tooth Enamel & Concrete
5.The Ripe Beneath the Rind
6.The Product Alive
7.In Axetasy
8.Into the Public Bath
9.The Harvest Floor
10.Regret & the Grave

Албумов ќе излегува на 20-ти Јануари.
Уфф, како го чекав ова чудо и конечно се појави по сајтовите за симнување. Ќе напишам коментар после првото преслушување.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
еве ви еден доста добар треш бенд... па кажете ми впечатоците, добро/лошо/просечно.... а мене ми се одлични дечкиве...

 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Добро бе пер кај ги наоѓаш овие модерни треш бендови :)))) Ова воопшто не е во духот на треш металот. Вакви граулови и клин вокали, бласт битови со про дет/треш и готенбург/металкор рифови не иде у трешот. Мада не е лоша песната, само ми е ептен обична и нетреш.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Ова нема "T" од Треш, може некои рифови наликуваат...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Добро бе пер кај ги наоѓаш овие модерни треш бендови :)))) Ова воопшто не е во духот на треш металот. Вакви граулови и клин вокали, бласт битови со про дет/треш и готенбург/металкор рифови не иде у трешот. Мада не е лоша песната, само ми е ептен обична и нетреш.
што знам бе друже, не ги сакам толку класичниве треш бендчиња... освен пантера и металика, и сепултура...
единственото нешто кое можа го слушам од метал е нео-треш(ова видеото горе е да речам типичен пример) и мелодик дет метал...

Ова нема "T" од Треш, може некои рифови наликуваат...
брат...овие немат никаква врска со трешот... не ни викам дека се треш... реков НЕО-ТРЕШ, само забораиф да пишам кога го постирав видеото...
исто така може да се каже дека се експериментален бенд, мешат баби и жаби,како што рече гижо...но мене ми се кул, интересантен вокал, добро рифче и тн...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
што знам бе друже, не ги сакам толку класичниве треш бендчиња... освен пантера и металика, и сепултура...
единственото нешто кое можа го слушам од метал е нео-треш и мелодик дет метал...
Приметив тоа, цел вкус ти се базира на модерново. Не е лоша песнава, и нео трешот се трпи некако, ама класичниот треш ептен плаќа цена за да еволуира у ова денес. Јес да тој го нема веќе уште од почетокот на 90ти. Ама има некои бендови што ја враќаат таа традиција, а има и вакви како контра на тоа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Еве нешто Треш што ми лежи :
Содом од секад ќе ми бидат на врв на трешоините , али и Destruction одувек сум ги поштуел посебно ради песнава :
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Највише поштуем и слушам, готик и дет метал, а не е и лош ни треш особено за размрдуење :vozbud: , а другите видоој не ми легаа а и не сум мн мн по металот...:jaj:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Еве една песна од Intestinal Disgorge, најлудиот Noisegrind бенд, ever:


:vozbud::vozbud::vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361

Carnifex , солиден бенд кој ми фаќаат уво .

Исто така тука се и Knight of the Abyss


Elysia , чудно бендче со впечатлив звук


И за крај goregrind бендот со најдолгото и најчудното име
Paracoccidioidomicosisproctitissarcomucosis

 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926

Carnifex , солиден бенд кој ми фаќаат уво .

Исто така тука се и Knight of the Abyss


Elysia , чудно бендче со впечатлив звук


И за крај goregrind бендот со најдолгото и најчудното име
Paracoccidioidomicosisproctitissarcomucosis


Carnifex се солидни, вокалистот им е страшен, ама некако новиов албум ми е и така и така, малку накај тапа иде,Death In My Arms е кул издание, ама овој од 2008 е глуп...се на се, солиден деткор бенд
иначе за Elysia...што да речам за нив?? СТРАШНИ,едни од најомилените групи ми се!!! Мазохист,тој албум е пуздер, најомилен ми е, на врвот!!!!страва деткорче,одлични вокали, брутални и тн...
иначе за џабе ли ја отворив тема за кор музика бе?:wink:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Carnifex се солидни, вокалистот им е страшен, ама некако новиов албум ми е и така и така, малку накај тапа иде,Death In My Arms е кул издание, ама овој од 2008 е глуп...се на се, солиден деткор бенд
иначе за Elysia...што да речам за нив?? СТРАШНИ,едни од најомилените групи ми се!!! Мазохист,тој албум е пуздер, најомилен ми е, на врвот!!!!страва деткорче,одлични вокали, брутални и тн...
иначе за џабе ли ја отворив тема за кор музика бе?:wink:
Пa ти отвори за Металкор , а ова е Деткор :) .. Ипак некако многу повеќе ми влече накај Метал отколку накај Кор музиките Деткоров.. :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Пa ти отвори за Металкор , а ова е Деткор :) .. Ипак некако многу повеќе ми влече накај Метал отколку накај Кор музиките Деткоров.. :)
нема врска, се шалев, иначе добар избор си напраил...мене тие две групи ми го праеа кефот ептен пред некој месец, и сега де, ама не толку многу...
а што се тиче за таа тематика дали е повеќе накај кор или метал, не би се согласил со тебе... ама ај друкпут детално ке дебатираме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom