Lycamobile Македонија

K

kicodarker

Гостин
Шо има врска дали Теленор,оринџ или кој да е ќе дојди, побитно е да има понуда на пазарот.Како што тргнало на лоповлук тука, најдобра понуда годинава им беше на операторите, 12 месеци пола претплата и префрлање на стариот интернет за слдниот месец кај телеком, али се изгор скапи и двата оператори нормална тарифа е околу 800 денари што за наш стандард е многу.
Припејдот исто така го расипаа, од 2,9 ден/мин ја дигнаа на 4,9 исто така и СМС пораките кои не ги кошта НИШТО операторот да прати некој килобајт содржина се наплаќа поскапо и од минута разговор.
Али телиња се тие што потпишуваат договори. Значи, чисто информативно, некој што е рандом на оне/вип припејд корисник,прашајте го колку го кошта за минута разговор смс и мб или на која припејд тарифа е. АБЕР НЕМА. Сеуште one го вика COSMOFON иако веќе ни двата не постојат и се ВИП,става 100тка кредит и очекува да му се јават повеќето оти се на претплата. А ништо не е поразличен случајот и со претплатите, рандом претплата колку за телефон земаат и знаат дека само на “вип ебесплатно“. Вака звучам песимистички но вистина, мал број корисници си знаат тарифи цени и разбираат баш што е и како е. А се додека не се освеестат повеќето,можеме да лаеме по форуми/фејсбук како ни е скапо,операторот ќе си тера негова политика и така далје.
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
Во Италија речиси сите оператори имаат 1000мин, 1000смс, и 3гб интернет за 10е што најобичните смртници ги вадат со 2h работа тое е еднакво како кај нас например тоа да чини 100ден. Но нашиот стандард е повисок па за тоа плаќаме 7-8 пати поскапо.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Znaci na golema vrata se najavuvaat poskapuvajnata na uslugite/odnosno davajne na pomalce uslugi za istite pari ili za +.....pa ova stvarno nema smisla,
so ova se najavuva isto taka vlezot na uste 1 virtuelen najverojatno Bob, koj e proizvod na A1=telekom avstrija i koj nisto nema da ponudi,a go ima vo;avstrija,slovenija,bugarijai se e isto i kako ostanatite,
a ovie grev4ijnava od Lyca napravile MEga paket za samo 999.den, pa nese salam vo vip ovoj e 599,so 3gb net, nese salam..........
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ovie totalno odlepile- koja konkurencija koga e istiot paket 749den, so vip, barem so Vip- tamu kakov-takov telefon ke zemes,-mrezata posekako e istata,
a ovoj paket 1299den isto so Vip, duri vo Vip e poevtino samo so sim L =599den za istata usluga -stvarno nema smisla-
ova ke mu dojde samo ako imas nekoj stranstvo so Lyca da te bara,nisto poveke,
 

Attachments

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Konecno se setile da bidat kompetitivni, lol dobri se sega za sega.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
i ova ne mie jasno na naslovna strana im e, a vo detali .nema nisto + .......
Можеби нешто промотивно е, со намалена цена и зголемен простор на интеренет...
Само ме интересира, дали е 3G или 4G интернетот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Можеби нешто промотивно е, со намалена цена и зголемен простор на интеренет...
Само ме интересира, дали е 3G или 4G интернетот
Ne znam sto pustile srce, staviv 100den, i mi pustija 1 gb net, ama 3g e no ne sum 100% siguren bidejki mojot tel, nema opcija only Lte, ima auto i samo wcdma, vo detali na mrezata vika HSPAP toa e + momentalno sum oddalecen od gradot brzinata e 10/2 mbps, koga ke stasam- PP ke proveram podetalno.
a izgleda se razbudija od zimskiot son- (najavija vlez na uste eden Mvno- pa ovie kako od zimski son)
 

Attachments

  • 12,6 KB Прегледи: 45
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
Ne znam sto pustile srce, staviv 100den, i mi pustija 1 gb net, ama 3g e no ne sum 100% siguren bidejki mojot tel, nema opcija only Lte, ima auto i samo wcdma, vo detali na mrezata vika HSPAP toa e + momentalno sum oddalecen od gradot brzinata e 10/2 mbps, koga ke stasam- PP ke proveram podetalno.
a izgleda se razbudija od zimskiot son- (najavija vlez na uste eden Mvno- pa ovie kako od zimski son)
upload_2017-3-25_19-18-24.png

јас колку што гледам пакетот чини 749 денари
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Прегледај го приврзокот 167408

јас колку што гледам пакетот чини 749 денари
otvori na angliskata verzija na stranata tie se cenite na MK ne bile prevedeni, taka me izvestija.
http://www.lycamobile.mk/en/bundle[DOUBLEPOST=1490469731][/DOUBLEPOST]
otvori na angliskata verzija na stranata tie se cenite na MK ne bile prevedeni, taka me izvestija.
http://www.lycamobile.mk/en/bundle
a isto taka i ovoj mega 524 den, e odlicen 10gb + 60 min, kon stranstvo. nee loso ....uste i 4G da ovozmozat i ........
 

Attachments

  • 13,4 KB Прегледи: 40
Последно уредено:
B

bngj45

Гостин
Овој пакет од 384 ден мора секој месец да го активираш?Ќе треба да си ставаш 400 ден кредит и да го активираш секој месец како на припејд?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Овој пакет од 384 ден мора секој месец да го активираш?Ќе треба да си ставаш 400 ден кредит и да го активираш секој месец како на припејд?
da[DOUBLEPOST=1490486041][/DOUBLEPOST]Denes cel den sledam sto/kako i se e ok internetot e pomejgu 10~15 mbps, so do2upload,ali ok e.
kese razmrda pazarot spored moe mislejne
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
e konecno asalni pripejd paketi bez potreba za pedersko vrzuvanje. sega uste da izbacat i podatkovni paketi po 50tina gb za panetna cena i narodot kompletno da gi kazni da im pokaze sreden prst i da gi nogira ovie monopolistickive krvopijci vip i tmobile. da zivee konkurencijata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom