Lravel multi theme

Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
Како да свичнам вју фолдер според темата која ке се користи значи имам направено три теми и си работат сите вјуа ко со треба ко со треба ама рачно мењам патема у realpath(base_path('resources/views')), имам направено табела у база темин и сакам накоја тема у полето активни и пише 1 таа патека да се вчита и да се пишта тој фолдер на вјуа да мозе преку панелот да се одбира која тема да биде ке се користи
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
reseno vaka u base controller
Код:
public function __construct()
  {
    try {
      $theme = Theme::where('activated', '=', 1)->first();
      $path = $theme->view_path;
    } catch (Exception $e) {
      $path = 'travel';
    }
    
    $this->path = $path;
    View::share(['path' => $path]);
  }
 

Kajgana Shop

На врв Bottom