Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Не изгледа... Сто посто ќе има само не верувам дека било кој ќе знае точно кога ќе биде(За овој што помина сите мислеа дека ќе биде денеска). И ко што пишува во известувањето, ќе имаме ние и САД посебен редемпшн.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ај некој нека ми пушти покана на локерз:D
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Да ги е**м кога ке има ресток!!:nenene:
 
T

Tetro

Гостин
овие од бетерз ѓи прашав што даваат од наградите. еве одговор

1. I also need to know: What kind of gifts are available to request in Macedonia?
We cannot send computers, ps3 or balls.
But we replace it by couchers :)
2. You can send Digital Camera and Ipod Nano 8 Go, right?
Ipods yes !
But we replace cameras by vouchers :)
Да ги е**м кога ке има ресток!!:nenene:
до крајот на месецот, ваљда :toe:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
146
Поени од реакции
6
на некој му стигнаја и-под од вк, или паки од локрез подароците? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Starting next month, we'll introduce the beta launch of SHOP, a place where you can buy the best new brands, everything from electronics to apparel to games and sports gear. It's not just any shop -- when you buy on Lockerz, you can use your PTZ to get lower prices and you'll earn PTZ every time you buy. Stay tuned for more info on how to shop like you never have before!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Имам некои информации дека на Lockerz овој месец рестокот ќе биде од 28-30, првиот за корисници само од САД и Канада, а вториот за интернационалните корисници. Не е сигурно, така да ако го испуштите немој после мене да ме пцуете, јас само споделувам информации што не се 100% сигурни!:pos2::pos2:
За повеќе инфо посетете ја странава, но и таа не е сигурна:pos2:
http://lockerzshare.in/giftcountdown/

А и не ми е јасно зошто пишува дека ќе има три рестока? Нели се по два?

Патем:
It's a day of good news at Lockerz. We're giving you double PTZ again today for watching videos and inviting friends. And today, we're also going to announce a new feature of our site that we're sure you're going to love -- so stay tuned!
 
T

Tetro

Гостин

пребарувајќи по нетов, го најдов и ова
http://lockerz-scam.com/
па, не е лошо да се погледне, и да видиме дали некој навистина има добиено нешто и му стигнала наградата од локерз, да не биде за џабе кликање, лоѓирање и гледање клипови и барање жртви?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Redemption's coming this month -- actually, two redemptions are coming this month: one for US/Canada and one for international! So get your double PTZ while you can and get your dream prize from Lockerz!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569

Kajgana Shop

На врв Bottom