LG Optimus L4 II

Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
може, само ако немаш фајл едиотр симни си ASTRO File Manager(најдобар е)
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Симнав еден ASTRO File Manager го сместив во папката превземање ама неможе да го пронајде до го види папката е празна???
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
може, само ако немаш фајл едиотр симни си ASTRO File Manager(најдобар е)
Користам ES File Explorer и Root explorer, пробај ги па после кажи дали е Astro најдобар. :)
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 14:05 ---
Симнав еден ASTRO File Manager го сместив во папката превземање ама неможе да го пронајде до го види папката е празна???
А зошто едноставно не си го симнеш од Play store ?? Зборам за експлорерот.
 
N

new tab

Гостин
Кога сме веќе кај apk.фајлови да пише некој ако сака како да се реши проблемот со parse error,фала пријатно и поздравче:)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Кога сме веќе кај apk.фајлови да пише некој ако сака како да се реши проблемот со parse error,фала пријатно и поздравче:)

или не ти е симнат убаво, или имаш некомпатибилна верзија андроид, или ако ги симињаш од тел и ги отпакуваш со рут експлроер тие во зип што се ставани да речеме незнае да ги отпакува убаво, ако отпакуваш зипови/рарови и други архиви на тел користи z-archiver.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Кога сме веќе кај apk.фајлови да пише некој ако сака како да се реши проблемот со parse error,фала пријатно и поздравче:)
Мислам дека тоа се случува кога APK фајлот е оштетен, исто така кога е за повисока верзија на андроид од твојата на телефонот и кога API левелот на апликацијата не одговара на левелот на твојот телефон т.е. на пример апликацијата е правена за користење на таблети или уреди со висока резолуција на екранот. Ова сигурно не ти се случило на апликации од Play store, туку на пиратски апликации симнати од други сајтови ?? Така или грешам ?? :)
 
N

new tab

Гостин
Мислам дека тоа се случува кога APK фајлот е оштетен, исто така кога е за повисока верзија на андроид од твојата на телефонот и кога API левелот на апликацијата не одговара на левелот на твојот телефон т.е. на пример апликацијата е правена за користење на таблети или уреди со висока резолуција на екранот. Ова сигурно не ти се случило на апликации од Play store, туку на пиратски апликации симнати од други сајтови ?? Така или грешам ?? :)
Го немам play store инсталирано и не ми дава ништо да вадам од него :( го има само оној маркет,а кога симнувам пиратски тогаш ми дозволува од 5 или 6 пати пробување али пред тоа бришење кеш,све живо и диво поврзано со истата апликација.пр:Најдов постари серии на фб андроид и симнувам една па инсталирам па деинсталација,па друга и тн.Уште некој ден и ќе ме има во форумот здравје кај прашувам за висок притисок и стресови. :D п.с.Пиши кои апликации се најпотребни ако не те мрзи,од инсталери и тн. кои морам да ги имам во тел.зашто дупка сум за овие работи. :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Го немам play store инсталирано и не ми дава ништо да вадам од него :( го има само оној маркет,а кога симнувам пиратски тогаш ми дозволува од 5 или 6 пати пробување али пред тоа бришење кеш,све живо и диво поврзано со истата апликација.пр:Најдов постари серии на фб андроид и симнувам една па инсталирам па деинсталација,па друга и тн.Уште некој ден и ќе ме има во форумот здравје кај прашувам за висок притисок и стресови. :D п.с.Пиши кои апликации се најпотребни ако не те мрзи,од инсталери и тн. кои морам да ги имам во тел.зашто дупка сум за овие работи. :)
Не знам што да ти кажам, многу ти е стара верзијата на Андроид, пробај со Apk installer, го имаш за Андроид како АPK фајл но и PC верзија, инсталираш апликации од компјутер на телефон ако не сака директно на телефонот. :)
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Вака сега не се работи ни за ASTRO File Manager ни за ES File Explorer и двата програма се во тел.ама неможам да ги најдам каде што ги ставам во папката превземање ги нема.Да не треба нешто друго да се направи???
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
30
Поени од реакции
0
Aj ako nekoj go ima ovoj tel LG Optimus L4 II ke go zamolam da objasni kako da instaliram Facebook.Dokolku ima i on instalirano??
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Eдно прашање...
Зошто кога ќе го вклучам телефонот на домашниот wi-fi, ми се заебува интернетот дома, и морам да го рестартирам рутерот?
Чаре?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.294
Поени од реакции
3.665
Eдно прашање...
Зошто кога ќе го вклучам телефонот на домашниот wi-fi, ми се заебува интернетот дома, и морам да го рестартирам рутерот?
Чаре?
ako ima nekoj update na softverot valjda kee sredi ..inaku i kaj mene isto ...a pak ako se zakacat 2 vakvi telefoni ruterot celiot mrzni *
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
ako ima nekoj update na softverot valjda kee sredi ..inaku i kaj mene isto ...a pak ako se zakacat 2 vakvi telefoni ruterot celiot mrzni *
Јас ја средив работата...
Го викнав дечкото кој го инсталираше рутерот, нешто го чепкаше, рече нов firmware му инсталирал, и сега немам проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom