LetsFlyAcademy проект

Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Добар ден на сите членови на форумот,прв пат постирам на форумот Авијација .
Lets Fly е проект насловен по книгата на мојот пријател Matthew Martino која е прилично популарна во странство.Поради тоа го исконтактирав да креираме академија која има за цел регрутирање на млади пилотски надежи без ограничување на нивната возраст ,пол,општествен статус(имаме голем број на бесплатни содржини -наскоро ќе поставиме вебинари ,powerpoint презентации ,интервјуа со познати пилоти,е-каталози и публикации ...),раса,религија.Нашата цел е од сите овие групи на луѓе да ги одбереме оние кои имаат потенцијал за пилотирање,имаат желба и посветеност.Нашата цел е да помогнеме на развитокот на авијацијата во светот ,а во исто време правам напори за промоција на нашата авијација.Сметам дека постојат голем број на луѓе кои сеуште не ги искусиле убавините на авијацијата и ние сме посветени да им помогнеме да отворат нова страница во нивните животи.Во прилог ќе ви испратам неколку линкови:
http://www.letsflyacademy.com/
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theaterПоздрав во сите вас ,се надевам ќе ја добиеме вашата поддршка околу овој проект.
LetsFlyAcademy
ПадобранецPosts: 2
Joined: 01 Oct 2012, 06:37
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Фино, за колку пари од прилика би ни се испразниле џебовите за да си го овозможиме ова задоволство, да научиме да летаме?
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Па првите презентации се бесплатни ,материјалите ќе бидат испраќани бесплатно.Доколку сте заинтересирани за практична настава ,тоа засега не е возможно .За брзо време ќе бидат достапни вебинари ,публикации,лични контакти со презентерите и сл.Сето тоа бесплатно!.А кога сме кај практичните часови ,сметам дека нас најважен ни е квалитетот и дека цената не би требало да е висока.Нашата мисија е да овозможиме часовите да бидат достапни за секого.Сега засега се спремаат материјалите за првите онлајн теориски часови кои ќе бидат бесплатни.Кој сака може да ми испрати е -маил во порака за да го имаме во предвид.
Поздрав до сите
 
Член од
4 август 2006
Мислења
41
Поени од реакции
5
Ова е во согласност со чии стандарди? FAA, ICAO, EASA, JAR???? Или да поедноставам која воздухопловна власт ќе издаде пилотска дозвола од кога се ќе се заврши?
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Точно не знам бидејќи јас бев само промотер за овде,а лицата заинтересирани ги испраќав да разговараат со основачот,веќе одамна немам врска со ова пред се бидејќи сум посветен на други работи,ако сакате контакт пратете ми приватна порака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom