Laravel service provider

Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.711
Поени од реакции
11.332
Не сум сигурен дека се разбираме, од почеток на темава не беше муабетот дали можеш да користиш константи во ларавел, нормално дека можеш, php фрејмворк е, константите се дел од php и во било кој фрејмворк можеш да ги користиш, не е тоа нешто само со ларавел поврзано. Муабетот беше зошто би користел константи кога имаш конфиг фајлови во ларавел? А ме цитираш за пост во кој објаснувам како би креирал централизирана Config класа во случај кога не би користел фрејмворк/ларавел.
 
На врв Bottom