La Liga Santander 2021/22

Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Хахахах чисти црвен картон, не се срамоти вака :ROFLMAO:
Жолт втор му даде за приговор, ако се потсетиме наназад како му се имаат ставано во уста Меси, Рамос и компанија на судии и не биле санкционирани тогаш она синоќа е гола вода.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Жолт втор му даде за приговор, ако се потсетиме наназад како му се имаат ставано во уста Меси, Рамос и компанија на судии и не биле санкционирани тогаш она синоќа е гола вода.
Епа он не е Меси и Рамос. :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.927
Поени од реакции
50.333
Не сум сигурен дека имаше намера да го удри, за првиот жолт што го доби, затоа и толку се напизде. Вториот, не можеш ко копиљ кој нема никаква репутација, да му викаш на судијата дека е за во Демир Хисар, гестикулирајки на мозокот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Не сум сигурен дека имаше намера да го удри, за првиот жолт што го доби, затоа и толку се напизде. Вториот, не можеш ко копиљ кој нема никаква репутација, да му викаш на судијата дека е за во Демир Хисар, гестикулирајки на мозокот.
Не требаше ни жолт да му дај, затоа што Феликс беше тој шо беше фаулиран и несвесно го зафати со раката.
Судијата судеше во корист на Билбао, какви само стартови правеа цело време, со намера да повредат играч, затоа и напиздени беа играчите на Атлетико, ама нејсе последни се да се бунат за груба игра Атлетико иако изминативе години нема ни бледа сенка од грубата игра која ги "красеше".
Тој судија шо судеше синоќа треба да му се забрани да ни суди, трн во око му е Атлетико, низ годините секогаш судел против Атлетико.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.212
Поени од реакции
6.506
Класика Реал ја врти у 90мин против Валенсија.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.900
Поени од реакции
13.962
Многу тивка темава некако :icon_lol:а сите најсилни оружја ги применија, прљава игра, симулирање, 10 души околу судија + плукање од цел стадион
 

Attachments

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
586
Поени од реакции
2.157
Уууууу Гранадаааааа крвно зрнце ви ебам пичка ви матер цигани казакхстански


Види го бе мончу бе види го како коч е у фацата со тоа белата коса бе до лани у барс аиграше сеа паѓа и се буми на се живо
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Уууууу Гранадаааааа крвно зрнце ви ебам пичка ви матер цигани казакхстански


Види го бе мончу бе види го како коч е у фацата со тоа белата коса бе до лани у барс аиграше сеа паѓа и се буми на се живо
Кој ни е крив? До пред 2 години, ваквите екипи на Кампот по 3-4 комада ко од шала им дававме.
Што побрзо сфатиме дека ова е смена на генерации и дека 2-3 сезони ќе е вака, подобро за нас.
Има и позитивни страни ова, на пример Араухо, Педри, Фати...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom