La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
На тренинг сите изгледаат како Меси, Торес на тренинг памтам по 5 гола даваше ама на терен ...
Ќе му се пушти некој дефанзивец од погледот в гаќи ќе се помоча :)
Нема врска не хејтам туку си имам некој став за то ѓупчето Винициус и уште си стојам на тоа дека не е материјал за Реал, штом втора година го регистрираат во Кастиља значи и вашите го делат горе долу моето мислење.
Зошто за Јович не речам лош збор, играчиште, Хазард исто, имате добар тим само средината да ја освежите малце и то е то, пак ќе речам не знам Зидан зошто го пушти Љоренте кога Модрич и Крос ги стигаат полека годините, ваљда мислат да донесат некој класа играч за на средина.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Abe staven e vo castilla samo zatoa sto e non eu i nema spanski pasos. Sekoja utakmica ke si ja igra za prviot tim.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
пореди две причини е регистриран во Кастиља, првата е поради тоа што Валверде досега требаше да има шпански пасош, ама заради икс причини, касни и нема навреме да го добие, и втората, имаат премногу играчи од кој не можат да се ослободат, предвидуваат сценарио каде Бејл и Хамес ќе останат во Реал, а на сметка на тоа, Себаљос да го пуштат на позајмица....едноставно нема место за регистрација во прв тим, така да нема врска дали е регистриран Вини во Кастиља...
се зависи од тоа како ќе поминат на припремните, ама моментално сите го гледаат во прв состав, напред со Хазард и Бенз...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
На тренинг сите изгледаат како Меси, Торес на тренинг памтам по 5 гола даваше ама на терен ...
Ќе му се пушти некој дефанзивец од погледот в гаќи ќе се помоча :)
Нема врска не хејтам туку си имам некој став за то ѓупчето Винициус и уште си стојам на тоа дека не е материјал за Реал, штом втора година го регистрираат во Кастиља значи и вашите го делат горе долу моето мислење.
Зошто за Јович не речам лош збор, играчиште, Хазард исто, имате добар тим само средината да ја освежите малце и то е то, пак ќе речам не знам Зидан зошто го пушти Љоренте кога Модрич и Крос ги стигаат полека годините, ваљда мислат да донесат некој класа играч за на средина.
Зашто појма немаш ти од фудбал, не ти е јасен спортот затоа и не можеш да сфатиш зашто Винициус е регистриран во Кастиља.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Зашто појма немаш ти од фудбал, не ти е јасен спортот затоа и не можеш да сфатиш зашто Винициус е регистриран во Кастиља.
Зашто појма немаш ти од фудбал, не ти е јасен спортот затоа и не можеш да сфатиш зашто Винициус е регистриран во Кастиља.
Због чему агресија пиле, не ме ни интересира искрено зошто е Бинициус регистриран во Кастиља, начекав твит па да ве гибнам реков, а тоа дека за година две ќе заврши во Леганес или во некоја вукојебина можам да ти се кладам во шо ти душа сака.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Због чему агресија пиле, не ме ни интересира искрено зошто е Бинициус регистриран во Кастиља, начекав твит па да ве гибнам реков, а тоа дека за година две ќе заврши во Леганес или во некоја вукојебина можам да ти се кладам во шо ти душа сака.
Те молам заобиколи ме со вакви сељачки коментари како агресијава и пиле.
Муабетот е "прочитав твит", чим не разбираш нема потреба да коментираш, едноставно е.
А за кладење имаш доволно кладилници и слободно можеш да си се кладиш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Те молам заобиколи ме со вакви сељачки коментари како агресијава и пиле.
Муабетот е "прочитав твит", чим не разбираш нема потреба да коментираш, едноставно е.
А за кладење имаш доволно кладилници и слободно можеш да си се кладиш.
Па на сељачки коментар каква реплика сакаш, ти ако се најде засегнат за мега талентот Винициус тогаш извини не гибам поќе
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Па на сељачки коментар каква реплика сакаш, ти ако се најде засегнат за мега талентот Винициус тогаш извини не гибам поќе
Сељачки коментари се кога @Сладоледџија те праќа во кујна.
Јас само ти објаснувам дека не треба да коментираш за ствари што не ги разбираш зашто искачаш смешна.
"Прочитав твит", а појма немаш што е уствари работата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Сељачки коментари се кога @Сладоледџија те праќа во кујна.
Јас само ти објаснувам дека не треба да коментираш за ствари што не ги разбираш зашто искачаш смешна.
"Прочитав твит", а појма немаш што е уствари работата.
Не можиме сите се да разбираме, да беше така ќе бевме стручни а немаше да дремиме тука на форуми.
Ете арно ми кажа ти сега знам зошто е Винициус во кастиља ко ќе ме праша некој
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Не можиме сите се да разбираме, да беше така ќе бевме стручни а немаше да дремиме тука на форуми.
Ете арно ми кажа ти сега знам зошто е Винициус во кастиља ко ќе ме праша некој
Така е, затоа не ме гледаш мене да коментирам во Авијација или Здравје, зашто ниту сум пилот и знам да летам авион ниту па сум доктор.
А за Винициус, нема ја што да ти кажувам доволно е да го прочиташ линкот на твитот што си го постирала и ќе сфатиш.. нели, разбираш шпански така да нема да ти биде проблем.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
На тренинг сите изгледаат како Меси, Торес на тренинг памтам по 5 гола даваше ама на терен ...
Ќе му се пушти некој дефанзивец од погледот в гаќи ќе се помоча :)
Нема врска не хејтам туку си имам некој став за то ѓупчето Винициус и уште си стојам на тоа дека не е материјал за Реал, штом втора година го регистрираат во Кастиља значи и вашите го делат горе долу моето мислење.
Зошто за Јович не речам лош збор, играчиште, Хазард исто, имате добар тим само средината да ја освежите малце и то е то, пак ќе речам не знам Зидан зошто го пушти Љоренте кога Модрич и Крос ги стигаат полека годините, ваљда мислат да донесат некој класа играч за на средина.
И лани почна во Кастиља, па изигра пола утакмици за серниорскиот тим (небитно дали биле како измена). Ќе завршил во некој третокласен клуб... :facepalm:
Ќе го видиме вашиот Феликс, па после ќе ги мериме кој кај ќе заврши :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Не знаев дека за да коментираш во некоја тема треба да си експерт за истата :sneaky: небитно да не ја полниме темата со глупости, ги замараме другите без потреба
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Не знаев дека за да коментираш во некоја тема треба да си експерт за истата :sneaky: небитно да не ја полниме темата со глупости, ги замараме другите без потреба
Абе гајле ти е, и да не успее вие ќе го земете за 50 милиона. Све што не успеа у Реал, Атлетико го купи. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom