La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ребич не ти дава поќе од 20 гола во Ла Лига јана мајка да е. Мората исто. Не се играчи кои сами можат да се изборат за гол. Клубов е смешка и ужас моментално и незнај кај тера. Го плаќа Феликс 120 милиони а Камељо и Гарсес дремат на клупа. Го чекам денот кога Чоло ќе си оди :/
Атлетико со стилот кој го негуваат му треба напаѓач со добар физикус, пргав играч, играч кој ќе се "тепа" во 16 со противничките играчи, Коста е таков ама не е во форма, Ребич вервај е измислен за Атлетико ама управата ни е дебилна и наместо Ребич ќе дојди некое муле како Калинич. Не се слагам дека Мората не е тип на играч шо не знај да се избори за гол, ако продолжи како шо почна во Атлети ќе биди супер.
Јас го чекам денот кога ќе си заминат коштаплерите од клубот и на нивно место да дојдат некои кои го познаваат клубот и дишат за истиот :rolleyes:
А ако си замини Чоло кај ќе ни биди крајот, не зафркавај со анонимуси успеа да го издигни клубот до пред да дојди тој петарди фрчеа на дербиња, ако дојди друг тренер со овие моментални играчи во сегунда ќе се најдиме
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Атлетико со стилот кој го негуваат му треба напаѓач со добар физикус, пргав играч, играч кој ќе се "тепа" во 16 со противничките играчи, Коста е таков ама не е во форма, Ребич вервај е измислен за Атлетико ама управата ни е дебилна и наместо Ребич ќе дојди некое муле како Калинич. Не се слагам дека Мората не е тип на играч шо не знај да се избори за гол, ако продолжи како шо почна во Атлети ќе биди супер.
Јас го чекам денот кога ќе си заминат коштаплерите од клубот и на нивно место да дојдат некои кои го познаваат клубот и дишат за истиот :rolleyes:
А ако си замини Чоло кај ќе ни биди крајот, не зафркавај со анонимуси успеа да го издигни клубот до пред да дојди тој петарди фрчеа на дербиња, ако дојди друг тренер со овие моментални играчи во сегунда ќе се најдиме
Никако нема во Сегунда да паднат со друг тренер овие играчи, ќе си бидат некоја златна средина, ЛЕ места, ама ЛШ малку потешко.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Никако нема во Сегунда да паднат со друг тренер овие играчи, ќе си бидат некоја златна средина, ЛЕ места, ама ЛШ малку потешко.
Така се вели зборот, Чоло е измислен за Атлетико, едноставно ми нема смисла клубот без него, не дека нема квалитетни тренери. Она шо го прај Чоло во Атлетико ретко на кој тренер му успеало, таа страст шо ја пренесва од трибини па се до играчи, таа мотивација е она шо го прај клубот посебен. Си има грешки и тој од селектирање на играчи и тактика ама па кој тренер нема. Треба да сме среќни шо го имаме да не дојди некој смешка тренер како Валверде па Коста шамари да му лепи в соблекувална :) или како денешните играчи сакам играм сакам си го ладам
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.134
Rodrigo Goes. Новиот Нејмар :giggle:
Како Kubo новиот Меси што е
И Јович новиот Суарез ...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Иначе 45 милиони кошта малиот, ако не се лажам...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
ауу кузнај која далавера се врти со овие трансферите, за ни виден ни чуен фудбалер од Бразил 45 мил евра, тешка пара се пери преку клубовите[DOUBLEPOST=1560892626][/DOUBLEPOST]Ај и јас да си попрам бајрам со умот како сите :) Ова според шпекулациите за тие кои ќе бегаат и тие кои ќе се носат.
Облак
Ариас Хермосо Хименез Телес
Коке Томас Саул
Лемар Мората Феликс

Облак
Монтеиро Хименез Хермосо
Лемар Коке Саул Витоло
Кореа Мората Феликс
:uzi::duel::kluc:[DOUBLEPOST=1560900079][/DOUBLEPOST] 82C130D4-DDDA-4BEB-9551-462D71BCF40D.jpeg
подсеќа на Агуеро :гик:
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ако кепни, отиде клубот под стечај. Со 120милки се купуваат Ојарзабал, Де Томас/Макси/Иглесијас итн. Јас сум повеќе за крилен играч од типот на Санчо, Дембеле, ама ајде...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Се сеќавате во јануари кога Барселона го ангажираа Боатенг и Барса кидс не убедуваа дека ќе биди замена за Суарез:pos:..најголема превара од трансфер..почисто перење на пари од ова здравје
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ако кепни, отиде клубот под стечај. Со 120милки се купуваат Ојарзабал, Де Томас/Макси/Иглесијас итн. Јас сум повеќе за крилен играч од типот на Санчо, Дембеле, ама ајде...
Зошто под стечај 270 мил. заработија Атлетико од продажбата на Гризман, Лукас и ете Родри. Тоа дека е ризик за 19 годишен талент кој доаѓа од Португалско првенство да, ама можи да испадни исплатлив ризик.[DOUBLEPOST=1560970020][/DOUBLEPOST]
Се сеќавате во јануари кога Барселона го ангажираа Боатенг и Барса кидс не убедуваа дека ќе биди замена за Суарез:pos:..најголема превара од трансфер..почисто перење на пари од ова здравје
Да не го заборавиме и Паулињо
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
Се сеќавате во јануари кога Барселона го ангажираа Боатенг и Барса кидс не убедуваа дека ќе биди замена за Суарез:pos:..најголема превара од трансфер..почисто перење на пари од ова здравје
Па што беше Боатенг,донесен беше за недај боже ако затреба,на крај играше на небитните утакмици и то е то.
Добро си кажа ЗАМЕНА за Суарез,тоа и беше никој не викаше дека ќе се истури од голови или којзнае што.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Јас поќе знам од него да напрам :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom