Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Вечерва не зезнаа изгледа ја имаат и откупено новата сезона па така ќе гледаме сигурно нови епизоди од 1-ви февруари од 6-тата сезона од серијава... Инаку во Турција се прикажаа 15 епизоди...
Еј еј тоа не е зезање бре! (y)
То ме радува!
Јас сега ги гледам уназад епизодите, уште со Чакар (јбг тогаш хејтер бев за серијава :pos:) сеа морам да си надокнадам и ми е дупло поинтересно отколку во моментов.. ама идните серии што идат после убиството на Ерсој ептен интересни ќе бидат..
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Ерсој почна да ме нервира има некои фикс идеи кои му идат во моменти... А онај лустерон со брадана пак се прчит дека е моќен кога и самиот претера во некои работи...
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 01:29 ---
Зошто не зезнаа?
Зезнаа затоа што почнаа со давање на ЕЗЕЛ се мислев дека ќе даваат на местото од Долинава ама преправиле некој читал погоре и за инат сега во телевизијата ја сменил шемата изгледа некој ми ја саботираше информацијата ќе треба да си ги провера изворите некој ме лаже :eek:...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Мене најмногу ме изненади одлуката на Хашим-ага ептен нечоечки го изигра Полат му го спаси синот и пак од кај Ерсој замина.
Па нели тој е човекот што има десетици илјади луѓе? Што е му фуфкаше ?! Ебаму дебелиот -.-
Ерсој навистина неферски почна почнувајќи од убиството на детето на Мемати , убивајќи го своето семејство па дури и мајкаму на Полат :tapp:
Ептен низок удар.... а се смета за еден голем човек кој сака да ги спроведе своите идеали во една држава т.е. да создаде држава каква што тој посакува.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Денеска нема да игра Долина на Волците , поради промена на терминот заради ракометот... :tapp:
Утре ќе продолжи да се емитува во истиот термин...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не ја пропуштајте денешнава епизода :vozbud: На реклама видов дека ќе има мн. акцијаа!!!! :vozbud::drk:
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Ќе има пукање и тоа како да се гледа треба оти останаа уште 3 епизоди до крај на оваа сезона кај сител тоа се 6 дена со се денеска... па така завршува оваа сезона некаде идниот петок освен ако нема повторно некој натпревар со ракометот и да одложат за една ден плус...;)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Поточно остана уште 4 епизоди, секоја епизода трае по 90 минути, а шител од една епизода прави 3 по 30 минути (со се реклами иди 40 до 50 минути), што значи на шител ќе гледаме уште 12 епизоди, или од прилика уште 2 недели, се разбира ако ја купено новата сезона ќе си гледаме.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Јас мислам дека со убиството на Ерсој е крајот на оваа сезона, колку што сум во тек со времетраењето на турскиве серии , ние сме до 125 , а убиството на Ерсој е 128 ... значи негде има уште 7-8 епизоди ... да се надевам дека ќе продолжат да емитуваат и од новата сезона, fragmens имам гледано и не ми изгледа разочарувачки новата сезона...
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Редовно ќе биде сега вака да чекаме до 11 одкоа почна оваа новава :tapp:
Ах бре А1 воскресни да му ебам..
 
A

apidrone

Гостин
Заради рекламите?
Ами на А1 да не беше поарно?

Синхронизацијата задоволително :tapp:
Не заради рекламите, туку на А1 отприлика се знаеше кога почнува епизодата. Овие коа им текне си пуштаат у 9:30, кога у 10:00, некад и 10:30, сеа со новава отераа у пичку матер. И стално коа не сум во можност да ја гледам премиерата, стално репризата наредниот ден ја нема!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не заради рекламите, туку на А1 отприлика се знаеше кога почнува епизодата. Овие коа им текне си пуштаат у 9:30, кога у 10:00, некад и 10:30, сеа со новава отераа у пичку матер. И стално коа не сум во можност да ја гледам премиерата, стално репризата наредниот ден ја нема!
За репризите си во право, и јас ги чекам ама не ги даваат!
А за ова терминов од некни кажаја дека ќе почнува во 10:30 ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom