Kolku im veruvate na oglasive za rabota sto kruzat po internetov?

Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Dali i kolku im veruvate na oglasive za rabota na internet?Dali ste primetile deka sve edni isti oglasi se vrtat po web stranive sto se specijalizirani za potraga po rabota?
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
И јас имам приметено некои огласи што се повторуваат од типот на продавница, хостел, сувенири на отворено, трафика.
Буквално истите огласи со месеци и години.
Дали никој не се пријавува, или пак ќе земат некој ќе им работи 1 месец па кога ќе дојде време за плата ајде друго дете за беспари.
Стварно и мене ме интересира ако знае некој повеќе нека напише. Значи ако не можат да најдат работник или ќе ја зголеми платата или ќе затвори бизнисот, ама не, исти огласи секој ден со години.o_O
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
И јас имам приметено некои огласи што се повторуваат од типот на продавница, хостел, сувенири на отворено, трафика.
Буквално истите огласи со месеци и години.
Дали никој не се пријавува, или пак ќе земат некој ќе им работи 1 месец па кога ќе дојде време за плата ајде друго дете за беспари.
Стварно и мене ме интересира ако знае некој повеќе нека напише. Значи ако не можат да најдат работник или ќе ја зголеми платата или ќе затвори бизнисот, ама не, исти огласи секој ден со години.o_O
Jas mislam deka majtap si igraat so narodov toj sto bara rabotnik/cka ili stvarno ima potreba firmata enormno im raste ili ke propadne pa za mesec dva den dva i drugi gledas samo baraat samo im begaat
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Jas mislam deka majtap si igraat so narodov toj sto bara rabotnik/cka ili stvarno ima potreba firmata enormno im raste ili ke propadne pa za mesec dva den dva i drugi gledas samo baraat samo im begaat
Кое енормно растење еве жив пример Хостел во Центар пишал ваљда не отвара по 1 нов хостел секоја недела.


Огласов се пушта секој ден со месеци.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Кое енормно растење еве жив пример Хостел во Центар пишал ваљда не отвара по 1 нов хостел секоја недела.


Огласов се пушта секој ден со месеци.
Moze ne ja pronasle pravata osoba t.e nivna nekoja sto ke "raboti"
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Hahaha ima mnogu vakvi glupi oglasi prvo i samite gazdi neznaat sto baraat, vtoro treba da znaat i da gledaat koga im prakas cv dali toj kandidat odgovara za taa rabotna pozicija
Автоматски споено мислење:

I zatoa postojano im begaat a i ne sekoj moze da raboti pod pritisok
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И јас имам приметено некои огласи што се повторуваат од типот на продавница, хостел, сувенири на отворено, трафика.
Буквално истите огласи со месеци и години.
Дали никој не се пријавува, или пак ќе земат некој ќе им работи 1 месец па кога ќе дојде време за плата ајде друго дете за беспари.
Стварно и мене ме интересира ако знае некој повеќе нека напише. Значи ако не можат да најдат работник или ќе ја зголеми платата или ќе затвори бизнисот, ама не, исти огласи секој ден со години.o_O
Реклама си прават некои.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Da reklama na pogresno mesto i sto ako eve ti,jas ili bilo koj aplicira te vikaat ke te iznasetaat nataka navaka i na kraj nisto nema da ispadne samo intervju i odi si doma,ostaj sto nisto nema da ispadne a ima i takvi sto pustaat prevarantski oglasi
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Најголем број дубари се, треба очи отворени. Некои го праат тоа да шиткаат податоци само после, ти вртат од некакви фирми да ти продаваат продукти, ако не е некоја фирма озбилна кај што аплицирам не ни ставам број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom