Koja maticna ploca

Член од
15 декември 2017
Мислења
50
Поени од реакции
6
Aj edna mala pomos imam Ryzen 3 2200g sakam da ja zemam ovaa ploca MB Gigabyte B450M-S2H AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 M.2 USB3.1 HDMI/DVI/VGA
ili
MSI B450M A-PRO MAX RYZEN DDR4-4133+ USB3.2 DVI/HDMI
kpja e podobra za ryzen 3 2200g
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.184
Поени од реакции
3.130
Па исти се уствари, само од различни фирми. Фрлај паричка. Туку коа си веке си зел послаб процесор поарно да одеш на најефтините А320 плочи.
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.184
Поени од реакции
3.130
Mislev B450 da e podobra od A320
Да, ама па шо ти треба подобра коа вече зимаш послаб процесор. А ли без разлика, која и да ја земеш нема да погрешеш. Погледни на страните у спецификации која има повеке д'нгарлашки слотови мотови таа си ја одбери.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.525
земи ја таа gigabyte. нека биде а450 утре ќе ти текне некој појак процесор да земиш па да не менуваш пак матична
 
На врв Bottom