Koj Linux го преферирате?

Koj Linux go preferirate?


  • Вкупно гласачи
    168
Член од
16 февруари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Сеа мојш да си се смејш колку сакаш, ама не ни мислам да се расправам со дете кое нема мозок.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Ооо стари :)icon_lol:) не се нервирај толку губиш од лепота :)))
Или пробај да го преферираш Linux-от Windows XP или Windows Vista викаат многу добри Linux дистрибуции биле... па можеби нема да бидеш мета на ремет :icon_lol:

Абе друже ѕвер си жими се, ми го продужи животот за 10 години некаде :)))
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Нема смисла да ви делам картони за оф топик и за лични навреди ова важи за @rapercence и ќе те замолам другпат да го читаш насловот на темата.
Следните слични постови добиваат картон вратете се на темата.
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Имам колекција од 7 линух дистрибуции, сега за сега користам PCLinuxOS
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Убунту 11.04
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
696
Поени од реакции
80
CentOS на серверите... поздрав, а десктоп не користам линукс.
 
S

StormRage

Гостин
Arch Linux, edno 4-5 pati da go preformatiras duri go namestis... i uste 3 pati za da go konfiguriras... posle nema gajle...


(eve uste mk poddrska neam :D )
 

ʞönig

Миле... ми текна!
Член од
29 декември 2014
Мислења
129
Поени од реакции
614
Linux Mint 17.1 xfce
Преубава работа за нетбук е.
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Веќе 3-4 години користам Arch Linux, и презадоволен сум. Само што секогаш кога го инсталирам на нов лаптоп губам еден цел викенд :D
 
S

StormRage

Гостин
Веќе 3-4 години користам Arch Linux, и презадоволен сум. Само што секогаш кога го инсталирам на нов лаптоп губам еден цел викенд :D
и на некој по major update губиш исто еден викенд :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom