Klimatronik.

Член од
17 септември 2017
Мислења
12
Поени од реакции
2
Zdravo na site. Imam peugeot 307 i kolata e so dvozonski klimatronik. Koga delam leviot del da e toplo aa desniot ladno si funkcionira, megjuta ako sakam levo da e ladno aa desno toplo togas ne deli stepenite mi gi kacuva ama ne duva toplo nego si prodolzuva na ladno aa na ekrance si kazuva deka stepenite se kaceni. Dali znaete do sto moze da bide problemot. Fala vi odnapred.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Zdravo na site. Imam peugeot 307 i kolata e so dvozonski klimatronik. Koga delam leviot del da e toplo aa desniot ladno si funkcionira, megjuta ako sakam levo da e ladno aa desno toplo togas ne deli stepenite mi gi kacuva ama ne duva toplo nego si prodolzuva na ladno aa na ekrance si kazuva deka stepenite se kaceni. Dali znaete do sto moze da bide problemot. Fala vi odnapred.
На мајстор ќе ја однесеш и ќе ја стават првично на дијагностика да видат дали има воопшто некој проблем во електрониката (нормално тоа што покрива дијагностиката), потоа ќе ги проверат моторчињата дали како што треба ти префрлаат топло ладно, потоа осигурувач може да е и куп работи кои што можат да зафркаваат.
Значи заклучок мој совет (сум имал сличен проблем на друга кола) и затоа ти го кажувам ова за со ред да проверите.
 
На врв Bottom