Kamping placovi vo MK

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
63
Поени од реакции
52
Preko leto planiram da go nosam sin na edna kamping tura.
Barav online i bez iznenaden deka ima mnogu malce placovi - najdov 4-5 vo Ohrid, 1 na Prespa, 1 Demir Kapija i 1 Pelister.

Ima li i na drugi mesta?
Ke bideme so sator, potrebna e samo osnovna infrastruktura.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
3.930
Поени од реакции
4.390
Могила во Прилеп, 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Que
Член од
4 август 2006
Мислења
40
Поени од реакции
5
Скопско: Белви и River Camp Salamander

Демир Капија: Rock Land Camp

Охридско: Партизан, Извиднички, Градиште, Љубаниште, Воен Камп и Елешец

Струшко: Рено и Ливадиште

Преспанско: Крани

И тоа е се од горе доле нормални кампови кај нас
 
Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
ливадиште беше убаво до 1999, после почна да тони, камповите ги искршија, народ престана да оди, a љубаништа скроз разрушено е, прав змијарник.
Ливадиште во водата има тиња како на преспанско, последица од канализацијата, ни флора ни фауна нема повеќе во водата, само трева и алги
 
Член од
4 август 2006
Мислења
40
Поени од реакции
5
Немам никакво инфо за тој воениот камп кај Св. Наум. Отворен е за било кого или стрикно војни лица?
 
На врв Bottom