Kajgana song contest #274 - Гласање - Најубава утринска песна

Kajgana song contest #274 - Гласање - Најубава утринска песна

 • 1. Lionel Richie - Easy

  Гласови: 4 20,0%
 • 2. Stevie Wonder - Isn't She Lovely

  Гласови: 1 5,0%
 • 3. Simply Red - Sunrise

  Гласови: 3 15,0%
 • 4. James Blunt - Goodbye My Lover

  Гласови: 1 5,0%
 • 5. Norah Jones - Sunrise

  Гласови: 6 30,0%
 • 6. Cat Stevens - Morning Has Broken

  Гласови: 0 0,0%
 • 7. Idoli - Maljčiki

  Гласови: 4 20,0%
 • 8. Тоше Проески - По тебе

  Гласови: 5 25,0%
 • 9. The Stranglers - Always The Sun

  Гласови: 2 10,0%
 • 10. Bob Marley- Three Little Birds

  Гласови: 5 25,0%
 • 11. Robert Babicz - Herz

  Гласови: 0 0,0%
 • 12. Avicii - Wake Me Up

  Гласови: 0 0,0%
 • 13. Simple Plan - I Can Wait Forever

  Гласови: 0 0,0%
 • 14. Michael Bublé - Feeling Good

  Гласови: 2 10,0%
 • 15. Metallica - Disposable Heroes

  Гласови: 1 5,0%
 • 16. Зијан - Еј остани

  Гласови: 4 20,0%
 • 17. Nada Topcagic - Jutro je

  Гласови: 1 5,0%
 • 18. Леб и сол - Бистра вода

  Гласови: 6 30,0%
 • 19. Wu-Tang Clan - C.R.E.A.M.

  Гласови: 3 15,0%
 • 20. Зоран Георгиев - Пилето Ми Пее Рано Насабајле

  Гласови: 3 15,0%
 • 21. Spyro Gyra - Morning Dance

  Гласови: 1 5,0%
 • 22. Owane - Saturday Ends

  Гласови: 0 0,0%
 • 23. Nas - Good Morning

  Гласови: 1 5,0%
 • 24. Engelbert Humperdinck Please Release Me

  Гласови: 0 0,0%
 • 25. Al Bano & Romina Power - Liberta

  Гласови: 0 0,0%
 • 26. Paradisio Ft Maria Garcia & Dj Patrick Samoy - Bailando

  Гласови: 2 10,0%
 • 27. Alabama 3 - Woke Up This Morning

  Гласови: 4 20,0%

 • Вкупно гласачи
  20
 • Гласањето е завршено на .

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.507
Поени од реакции
34.709
Заврши Кајгановизија 274 на тема „Најубава утринска песна“. Време е за гласање.

Пријавени 27 нумери, се гласа за 5 песни, до недела на полноќ.

Во името на @Луси , благодарност за учеството :smirce:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.507
Поени од реакции
34.709
Победници за „Најубава утринска песна“ се Norah Jones - Sunrise на @831 и Леб и сол - Бистра вода на @The Accountant

Честитки дечки:smirce:

Договорете се кој ќе отвара тема денес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom