K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Здраво момци, можеби е офф темава, но би сакал да ве прашам искуство со бокс/кикбокс вреќи? (мислам фирма и квалитет) и во Мк каде има добар избор со нормално реална цена. Фала ви
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
699
Поени од реакции
915
Никој ништо не пиша за Оливеира дека го напрај бапки Даруиш, се напна на пресој по микрофони ама го напраја бапки.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Ке ми биде драго да го растури козојебон дагестански, ама ке биде тешко. Како и да е муда има до под, секоја чест.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
699
Поени од реакции
915
Ке ми биде драго да го растури козојебон дагестански, ама ке биде тешко. Како и да е муда има до под, секоја чест.
Претходниот фајтшо го имаа ми беше апла соминтелно ко да мутурија дрога во сокчето на Оливеира.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Претходниот фајтшо го имаа ми беше апла соминтелно ко да мутурија дрога во сокчето на Оливеира.
Според некои негови изјави бил уморен, јбг имаше многу борби во тој период, сега се гледа дека е свеж и гладен. Само пак ке кажам, говедово дагестанско е заебан играч.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Го реши, ама искрено ја очекуев далеку поголем отпор од Дариуш со оглед на големата самодоверба која ја имаше пред мечот. Вака ептен аматерски делуваше во поразот. Па и во ground and pound позиција коа беше изглеаше ко да нема јадено а прва рунда. Не знам што да кажам.Мислам дека во реваншот Оливеира има шанси против мрднатион, мислам дека Волк направи голема работа во подигање на самодовербата кај останатите фајтери кога се борат против Макачев. Ќе видиме, ја би сакал Чарлс да го реши, ама некако не сум премногу импресиониран од дефанзивата на Чарлс, и мислам дека тука ќе го јаде пак.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
699
Поени од реакции
915
А шо е толку фактор Ислам кога гледам статистички се нема борено со никој од топ 5 борциве?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
А шо е толку фактор Ислам кога гледам статистички се нема борено со никој од топ 5 борциве?
Волкановски и Оливера? Не го сакам ич ама да не се заебаваме, број 1 е со причина.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Освен нив?Т.е пред нив? И со Волкановски дискутабилно е.
Ти кажа се нема борено со никој од топ 5 борциве, јас ти кажав дека се има.
Дека претходно се нема борено со високо рангирани борци, тоа е факт, ама сега се има докажано против најдобриот од перолесна и најдобриот од лесна. Број 1 е со право.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Да не гледаше некој Топурија-Емет? Го имате пратено Топурија? Многу го најавуваат како најголема закана за Волк, и човек со најголеми шанси да го детронизира. Какво е вашето мислење?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Да не гледаше некој Топурија-Емет? Го имате пратено Топурија? Многу го најавуваат како најголема закана за Волк, и човек со најголеми шанси да го детронизира. Какво е вашето мислење?
Не ја гледав, но му знам име уште од бифот со Пимблет кога го имаа.
Имам така кратко хајлајти гледано, изгледа тврд.

Го победил Емет (кој само што изгуби од Родригез пред неколку месеци) а сега зборува како ќе го завршел Волк во прва рунда :ROFLMAO:
Интересно. Изгледа физички поголем од Волк, но технички не му е на ниво. Мислам дека рано му е за кај Волк, али нека сазна и самиот, на поболниот начин. :cool:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Не ја гледав, но му знам име уште од бифот со Пимблет кога го имаа.
Имам така кратко хајлајти гледано, изгледа тврд.

Го победил Емет (кој само што изгуби од Родригез пред неколку месеци) а сега зборува како ќе го завршел Волк во прва рунда :ROFLMAO:
Интересно. Изгледа физички поголем од Волк, но технички не му е на ниво. Мислам дека рано му е за кај Волк, али нека сазна и самиот, на поболниот начин. :cool:
Еве баш сеа ја изглеав борбата. Добар е момакот, има удар, ама некако гледам многу рупи у дефензивата негова. Искрено не е исто да се бориш со Емет и Волк. Ме иритира неговото курчење а од топ борциве мислам дека му е прва борба со Емет, борец кој и не е нешо технички и тактички нај. Као штио кажа и ти, се надевам Волк ќе го победи Јаир, за после да му го каже вицот на курчалово. Епртен немаат мера коа се курчат. Разбирам да имаш верба во себе, и да се надеваш да победиш, ама нокаут у прва рунда против еден од најдобрите евер у Федервејт е ептен селски и провидно. А Волк ги обожава ваквите курчала, у интервјуа увек одговара со насмевка и вика ок ке видиме на денот на борбата дали така ќе мисли. И он беше во иста ситуација кога си го трасираше патот кон појасот , али никад не излагаше со такви селски изјави против против ниеден проитивник (посебно против Макс).
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.795
Поени од реакции
24.059
Курчало е, али е јак. Страшното е што освен што е јак многу е и прецизен. Со прецизноста на ударите и секвенците на ударите ми дава некој Prime McGregor vibe. Има потенцијал да стане доста успешен борец.

Али да, се сложувам дека му е рано за борба со Волкановски и дека ќе биде издоминиран во потенцијална борба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom