Justified

Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Не ми се верува дека нема тема за коментирање на серијава.. Во неа се зборува за Рајллан Гивен( Timothy Olyphant -Deadwood) УС Маршал кај кого делењето на правдата се коси со сите закони :D Некои ја нарекуваат и модерен Дедвуд,спој е од суровиот закон на Дивиот запад и модерна полициска драма.Дејството се одвива во Кентаки УСА...Серијава е проект на Grahama Yosta кој што има учество и во Band of Brothers i The Pacific.
Овде има шерифи,пушки ,пиштоли,проституција,дрога....Се прикажува на FX телевизија и моментално има 3 сезони,,4 е веке закажана..

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Имам читано, доста ја фалат. Ма да имало моменти каде што станувала тапа но потоа коментари од типот на "Никогаш повеќе нема да се сомневам во серијава".
Кога ќе имам повеќе време ќе и дадам шанса.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
почнува малку глупо ,првите 4-5 епизоди од 1 сезона,,за да у вториот дел од сезоната да убрзаат,,2 и 3 се ептен добри ,, од 40 ина серии што имам изгледано ,оваа е у први 10
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја иам симната цела прва сезона, ама многу сум тежок за почнување на гледање на нешто ново....многу високи китериуми ј*бига :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Јас ги изгледав сите три сезони,серијава е одлична,Рајллан Гивенс е закон,old school badass лик.Ке има и четврта сезона.
--- надополнето: 6 мај 2012 во 14:42 ---
--- надополнето: 6 мај 2012 во 14:44 ---
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Моментално ја гледам првата сезона, поточно изгледав 10 епизоди и мислам дека серијава има потенцијал. Незнам каква е натаму и дали се продлабочува ривалството помеѓу Рејлен и Бојд или пак излегуваат некои нови ликови, али сега за сега е одлична.

Посебно ми се допаѓа ликот на Рејлен, како што кажа членот погоре badass лик којшто сака да ги решава работите на свој начин.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Моментално ја гледам првата сезона, поточно изгледав 10 епизоди и мислам дека серијава има потенцијал. Незнам каква е натаму и дали се продлабочува ривалството помеѓу Рејлен и Бојд или пак излегуваат некои нови ликови, али сега за сега е одлична.

Посебно ми се допаѓа ликот на Рејлен, како што кажа членот погоре badass лик којшто сака да ги решава работите на свој начин.
интересното тек почнува и приказната се развива:D

ке има и други ликови
 
S

Shaman

Гостин
Неможе серија со ваков трејлер да нечини! :)


Сезона 1

Сезона 2

Сезона 3

И тоа е отприлика.
втора најдобра серија после очајни домаќинки (турска верзија)
и волшебнички. :vozbud:
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Среќен сум што Тимоти Олифант има нова работа на крај краева. А серијава добра е. Првата сезона ми е изгледана и добар впечаток ми има оставено.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Сите сезони се достапни на Prime Video.
Серијата е една од подобрите (комплетирани) што ја имам гледано во последно време.
Првите неколку епизоди не се многу импресивни, ама како тече се подобра станува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom