iPhone помош.

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Дали ќе може некој да ми каже како најлесно да го сменам кериериот на iPhone (cerrier) односно бројот. Барав на интернет гледам Jailbreak iPhone се вика но дали има некој по искусен да ми помогне чекор по чекор? Благодарам однапред.

Btw: барав ваква тема за iPhone но не најдов ако има бришете
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Сине, сакаш да направиш Jailbreak така? Ако си малку лаик во технологијата, подобро однеси го на сервис они да ти го направат. Малку покомлицирано е, да не те плашам сеа. Некои 500ки е.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Сине, сакаш да направиш Jailbreak така? Ако си малку лаик во технологијата, подобро однеси го на сервис они да ти го направат. Малку покомлицирано е, да не те плашам сеа. Некои 500ки е.
Ех...не е комплицирано мислам, братучет ми еднаш ми направи Jailbreak штета што не гледав како се прави, сега би пробал и јас...како и да е ако зезнам нешто тогаш ќе го носам на сервис :) а сега повели примам секакви совети.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Чинам имаш и на јутјуб како се прави. Само треба да запазиш кој апдејт на софтвер го користиш.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Чинам имаш и на јутјуб како се прави. Само треба да запазиш кој апдејт на софтвер го користиш.
А да те прашам, после одкога ќе се направи Jailbreak може ли да се користи било каков број ? Да кажеме број од VIP...
 
D

D_NazGUL

Гостин
Мајсторе, убаво ти кажаа погоре, ако не си вичен у овие работи - живти се не пипкај телефонот. Не ме сфаќај погрешно, ќе бидеш зијан најмалу 200ЕУ.

Прво тебе ти треба Unlock, а второ да објаснеше кој модел го користиш и кој ОС го имаш.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
smeX, Како што знам џејлбрејкот само ќе ти помогне да инсталираш пиратерија на телефонот. И тој колку и да е едноставно објаснет, може да му плукнеш под прозор ако случајно зезнеш нешто. Ако не си доволно вичен, подобро дади некои 300-500 денари и ќе имаш бар мирна душа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom