Internet radio

Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Не знаев каде да ја вметнам темава па ако администраторот смета дека треба да ја премести или избрише нека го направи тоа. Единствено сакам некој поискусен компјутерџија да ми објасни дали исто се троши интернет со слушање на радио (музика) и со download на песната. Имено имам Radio Sure на кое има опција за снимање на музиката додека свири.
Поздрав!
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Не знаев каде да ја вметнам темава па ако администраторот смета дека треба да ја премести или избрише нека го направи тоа. Единствено сакам некој поискусен компјутерџија да ми објасни дали исто се троши интернет со слушање на радио (музика) и со download на песната. Имено имам Radio Sure на кое има опција за снимање на музиката додека свири.
Поздрав!
Значи вака пријател, зависи од квалитетот. На пример јас слушам Антена 5 радио со саати и саати преку Winamp, и навистина многу малку троши. Но додека ги симнам истите песни од некоја страница како MP3 повеќе би ме фатило. Но сосема две различни работи кои тешко се споредуваат. Инаку тоа за снимањето на песната би требало да е опција на самиот програм и да не троши повеќе одколку кога само слушаш.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дали некој знае кое програмче е најдобро за снимање на музика од онлајн радио?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom