Internazionali BNL d'Italia 2014

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Да бе, Едберг ќе дојде и ќе му каже на Федерер како да се однесува на теренот и како да ги игра клучните поени, небаре Федерер не знае за тоа, онака од тепка има освоено 17 слема. И знаеш ли зошто Федерер смени глава на рекет, удирање бекхенд и серва? Новак почесто излегува на мрежа од порано факт е тоа, или ако нејќеш така, ПОДОБАР е на мрежа од порано, а тоа има влијание со тренерот. Не реков дека сменил сервис него дека го подобрил, гледаш ли како сервира особено втор сервис? Па да го ебам ти си му фан, ти треба боље да го знаеш тоа, нели. И да, ај пошо пак не сфаќаш, тренерите нормално дека влијаат и на психичкиот и на играчкиот дел, али секако тоа се финеси и одредени работи, не можат они топла вода да измислат кога се во прашање врвниве тенисери, кои речиси и да немаат маана.

Манијакален фан ми вика :pos: Абе море, форум е ова, тука никого не треба да вреѓаш и пцуеш, Надал мене не ми е никој и ништо, што сакаш прај му додека гледаш утакмици, ама тука читаат и други луѓе, лош впечаток оставаш. Ја на еден странски форум го испцув Вердаско и јадев казнени поени, еј факинг Вердаско, и тоа затоа што ме заеба на спортска, не за друго.
e najposle go potvrdi toa shto go zboram dve tri godini, kisnesh po stranski forumi , ke prochitash tamu nekoi po ,,struchni,, informacii i posle ovde copy paste mudruvash , ednash i ti posochiv.No zatoa pak posle se zaletuvash , bidejki postirash tugji postovi , ke napishesh neshto tvoe izvorno i site ovde ti reagiraat oti menuvash stavovi , a ti ustvari imash dva stava, eden od drugi forumi i eden tvoj. T i zatoa tolku kondicija imash ebate za napinjanje , jas edvaj ovoj forum go prelistuvam , bateto odi i na visinski pripremi.Se otkazuvam , nepobedliv si , teraj magaarto , no nekolku raboti moram da pisham . Sinokja eden clen prasha za trenerite , ti vo tvojot post mu sugerirashe deka i Nadal i Novak ne menuvaat treneri i idejata ti beshe deka toa e podobro, bar taka razbrav , jas isto dopolniv deka ako menjavash trener e podobro koga si vo ,,razvoj,, ako vidish deka so stariot shkripi i go spomnav sluchajot so Fed i Novak tie dvajcata od koi motivi imaat novi treneri vo ovaa pozrela faza i deka da ne ochekuvame drastichni promeni vo nivnata igra tuku najpoveke psihata , znachi povtoruvam ONI taka vikaat , ne jas , nit sum teniser , nit znam dali se vo pravo ili ne se , no sepak ako doagja od ustata na najgolemiot na site vreminja i momentalno najdobriot , im veruvam . E sega ti me grabna , mi tupish neshto za vtor servis , za izlez na mreza , pa smena na reket ( naglasuvam , Fed go smeni pred Edberg , pa pak go zema stariot , pa sega pak e so pogolemata glava) , pa se tepash so teniski termini , a diskusijata maltene pochna so identichen stav , no ete sakash da se kontrash i toa e . Jas kaj Novak ama bash nikakva promena ne gledam , duri ako imash kondicija proveri smetam deka so Beker fazata poslabo izleguva na mreza a i mislam deka i igra poslabo , eve vchera primer. Isto i kaj Fed , osven shto poslednite meseci mislam deka podobro se dvizi , povekje trcha , inaku pak si e tvrdoglav , pak kulira i to.
Manijakalen si zatoa shto ako bilo kakov grub zbor kazam za Hijavata , tebe te boli upm , a navredite se ,,gnasa , gazobrkach , go shamaraa , masakr i sl ,,, nit sum opcul , a kamo li neshto drugo , najdi proveri , najtezok zbor e gnasa. No tebe toa tolku teshko ti pagja shto mi dava za pravo da mislam deka imash negova slika pod pernicata , plachesh koga gubi i si go chepkash gazot kako Hijavata , imash double identity , neshto kako Robert de Niro vo toj filmot , mislam se vikashe ,,fan,,. Iskreno , inaku kako drugachije da si go objasnam tvoeto nerviranje shto undercover go smeta Nadal za gnasa. Najdi kade jas sum se nerviral i karal so tebe ako si go navredil Djovak , i ne samo ti , kur me boli , tvoj stav , ama koga ke go ispleskaat Nadalcho ko malo dete , ne reagiraj na mojot golem grev od rechenica ,, ebate top spinot ebate ,, i da me pravish mizeren , pa ne znam da uzivam , ta gi sramam fanovite na Novak i toa samo za gornata rechenica , eve kako pokazatel , ovde ima mnogu fanovi na Nadal , dali drug prepozna navreda , mizerija , lichno da go zdoboli . Ne , si iskuliraa i chekaat druga prilika pa da ne penalat i zaebavaat Novakovci ( da se nadevame deka ke nema ) . Shtef , smanji dozivljaj , ne go svakjaj toa lichno , ti si Shtef , ne si Nadal, ostaj gi pobednicite da fakjaat seir , pamti pa vrati , imaj svoj stav , ne filozofiraj na prazno so tugji postovi , batali statistika , kurva e , znae da zbuni i taa e za otposle mechot da pametuvaat struchnjacite.
Jas go poznavam tenisot so lichno igranje a i sledenje aktivno cel moj zivot , kolku tolku , jas mislam dovolno,sum mnogu dobar pingpongar , levak :) , posebno spinot mi e zashtiten znak , gi frustriram drugarite (dodusha tie ne igrale profesionalno ping pong ) i vo tenisot go preferirav toj udar , (sega moshne retko igram , obvrski , mrza , familija) i znam mnogu dobro shto e teshko i shto e lesno , ne fizicki teshko , tuku da go nauchish sekoj element na vrvno nivo , e zatoa Novak za Nadal e momentalno klasa nad nego, oti igra i top spin i ramen forhend , ramen behend , spin behend i se toa na nivo na prvite 5 igrachi vo svetot , a za servisot i da ne sporeduvame , e sega smechot i igrata na mreza i fokusot mu se slabi , ama toa e , inaku turnirite nemashe da bidat interesni. Doagja RG , pa pak ke fakjame seir , nekoj na nekoj ke go zeza, jas mislam deka pak nie ke se raduvame (chul te gospod undercover) ama ne se nerviraj tolku , a malku se spomne Nadal vo negativen kontekst , pravo se tepash , abe uzivaj , mlad si
 

Kajgana Shop

На врв Bottom