IMBA сум кога...

Член од
22 ноември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ја секад сум имба ама некогаш сум ИМБА! лол

Блоод Сикер и се е кажано ! Ќе си земам секирче едно штит и дрвца за почеток ќе фармам мид ќе напраам Форс Стаф и ставаш улти на непријателот го буткаш кај тебе сајленс ставаш и мртов е ! Многу добра тактика ! Пробајте .
 

GreeN_3p

One does not simply pause an online game!
Член од
29 март 2012
Мислења
49
Поени од реакции
15
Mortred: Pt, B-fury, Satanic, -HoT
1 hit-kill, na eden nalet cel tim <3 :D
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
935
Имба сум во секој пуб гејм xD
 
Член од
3 април 2012
Мислења
161
Поени од реакции
156
Mortred: Pt, B-fury, Satanic, -HoT
1 hit-kill, na eden nalet cel tim <3 :D
Било кој полуписмен за дота би земал дисеблери против морт и би те сјебал. Нема да добиеш шанса да лупаш крит, ќе бидеш под пермастан. A и evasion не ти вреди кога ќе бидеш хекснат.
Така да, не се надевај на нешто многу.


Имба сум, со Naix и два Hyperstone-a. Ако напраам башер Its gg.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имба сум во секој пуб гејм xD
И имаш на еуро.бнет над 2000 рејтинг?

Можеби не си таков, ама искрено ми се смачи од вакви играчи како тие над 1800 рејтинг што имаат - вчера баш во партија ми падна 1900ка Фурион, типот цела партија во шума ја пројде и на крај во 40та минута почна да доаѓа со тимот.

Ако тимот е слаб, ќе не газат до 40та и џабе му е, макар и да го има најимба херојот на свет.
Кога веќе тимот е јак и издржал без него до 40та, кој го ебе, нека не доаѓа уопште.

На б.нет иам рејтинг засега од 1750+, немам мотивација да кренам и да идам во безвезни 1800+ игри со вакви играчи како Фурионов погоре.

Вака, ми се сменети гледиштата, па за мене IMBA е кога некој игра support со Lich пример, има 3-8 скор и пак иде прв, фрла улти и изиграва тенк, за да си ја изигра тимската улога и тимот да тепа. :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Бев имба до Нова Година и после премногу ми скурчи дотата и почнав да играм незаинтересирано и ми падна рејтингот и неам играно од тогаш, за мое добро и среќа :D
http://playdota.eu/stats/player/1/shortymkd

Highest PSR:
1892

:rolleyes:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
935
И имаш на еуро.бнет над 2000 рејтинг?

Можеби не си таков, ама искрено ми се смачи од вакви играчи како тие над 1800 рејтинг што имаат - вчера баш во партија ми падна 1900ка Фурион, типот цела партија во шума ја пројде и на крај во 40та минута почна да доаѓа со тимот.

Ако тимот е слаб, ќе не газат до 40та и џабе му е, макар и да го има најимба херојот на свет.
Кога веќе тимот е јак и издржал без него до 40та, кој го ебе, нека не доаѓа уопште.

На б.нет иам рејтинг засега од 1750+, немам мотивација да кренам и да идам во безвезни 1800+ игри со вакви играчи како Фурионов погоре.

Вака, ми се сменети гледиштата, па за мене IMBA е кога некој игра support со Lich пример, има 3-8 скор и пак иде прв, фрла улти и изиграва тенк, за да си ја изигра тимската улога и тимот да тепа. :)
Да брат играм на eurobattle.net понекогаш, ама игрите таму ти се од ист калибар = пуб гејмс ( не зборам за лигите што ги има како SS итн..). Нема врска дали е 1800 + или 1500 + или ONLY NOOBS и такви срања... ПСР да кренеш не е проблем... Собери уште 2ца decent играчи и фармај рејтинг. Иначе за стилот на играње, да играш супорт на бнет реално не ти се исплаќа... Зошто? Затоа што кој ќе игра carry ? Некој си рандом кој прави аuto-attack, го гура лејнот, ти го оставаш да фарма тој го зема секое 3-то крипче и такви работи? Да бидеш нон стоп roam, да ставаш wards, да пулаш неутралци, да правиш само deny, да се телепортираш нон стоп, harras нон стоп и на крајот да тој некој си ретард да ми рече Omg dude you only have boots and tp you suck man? За да играш супорт треба да имаш добар carry, е тогаш се ужива во улогата на супорт, кога имаш луѓе кои знаат да го ценат тоа што го правиш, односно како ја играш својата улога, па и скорот 0/10/15 да ти е, ќе ти кажат дека си завршил добра работа...
Поради тоа кога играм на бнет си земам некој херој како storm, nw, sf, am, bs, dusa, кој и да е да е CARRY да е, па и кога губам се чувствувам ИМБА затоа што ќе ги надиграм сите поединци од другиот тим.... Иначе во периодот кога играв повише cm playstyle, играв 90% од времето супорт и навистина ја сакам таа улога, само како што кажав, за жал супорт неможе да се игра во пуб гејмс :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да брат играм на eurobattle.net понекогаш, ама игрите таму ти се од ист калибар = пуб гејмс ( не зборам за лигите што ги има како SS итн..). Нема врска дали е 1800 + или 1500 + или ONLY NOOBS и такви срања... ПСР да кренеш не е проблем... Собери уште 2ца decent играчи и фармај рејтинг. Иначе за стилот на играње, да играш супорт на бнет реално не ти се исплаќа... Зошто? Затоа што кој ќе игра carry ? Некој си рандом кој прави аuto-attack, го гура лејнот, ти го оставаш да фарма тој го зема секое 3-то крипче и такви работи? Да бидеш нон стоп roam, да ставаш wards, да пулаш неутралци, да правиш само deny, да се телепортираш нон стоп, harras нон стоп и на крајот да тој некој си ретард да ми рече Omg dude you only have boots and tp you suck man? За да играш супорт треба да имаш добар carry, е тогаш се ужива во улогата на супорт, кога имаш луѓе кои знаат да го ценат тоа што го правиш, односно како ја играш својата улога, па и скорот 0/10/15 да ти е, ќе ти кажат дека си завршил добра работа...
Поради тоа кога играм на бнет си земам некој херој како storm, nw, sf, am, bs, dusa, кој и да е да е CARRY да е, па и кога губам се чувствувам ИМБА затоа што ќе ги надиграм сите поединци од другиот тим.... Иначе во периодот кога играв повише cm playstyle, играв 90% од времето супорт и навистина ја сакам таа улога, само како што кажав, за жал супорт неможе да се игра во пуб гејмс :)
Во право си за support хероите, јас кога играм support најчесто е со 2-3ца други другари. :)

Е сега, исто ги гледам нивните и нашите пикови, ако ние имаме 3 carry, а они све дизејблери, нормално ќе земам support/tank и во паблик гејм. На крај ќе извадам срање скор, ама битно да тепаме. :)
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.071
Поени од реакции
935
Во право си за support хероите, јас кога играм support најчесто е со 2-3ца други другари. :)

Е сега, исто ги гледам нивните и нашите пикови, ако ние имаме 3 carry, а они све дизејблери, нормално ќе земам support/tank и во паблик гејм. На крај ќе извадам срање скор, ама битно да тепаме. :)
Абе друго е кога играш со 2ца или 3ца твои луѓе што знаеш како играат и слично... Јас кога играм сам, преферирам да одам Midd или пак woods, затоа што стварно неможам да поднесам да се борам на Lane за крипови од кои пола никој нема да ги земе, затоа што 2ца се трудиме да ги земеме. Е сега во таква ситуација како што викаш, ако има твојот тим три хардкор carry, што е во принцип мн лошо, тогаш да, се исплаќа да земеш некој тенк со AOE disable како на пример tide или ES ( не е баш тенк, ама не е ни carry), или пак да играш некој херој како wr, што не ни support ни carry... После доаѓа следната дилема, дали да го оставиш тој carry ( што е на твојот lane) да фарма или не, Ако фармаш му го кратиш фармот, а нему му е повеќе потребен, па поради тоа може да остане без никакви итеми, или пак ако го оставиш да фарма, а тој е ЧИСТ FAIL и ти останеш без итеми и си лесен плен на противничките херои и слично... А стварно ми е глупо (барем мене) да го играм Lion и да му убивам крипци на Void (пример),барем така сум навикнат, затоа што на местата каде што сум играл за тоа се јадело бан, а за жал во пуб гејмовите тој Void најчесто ќе биде така наречен PRO кој ќе склопи MoM како прв итем и ќе влезе прв во team fights, ќе погине и после ајде FUCK YOU ALL NOOBS , FOLLOW ME NOOBS , SUCK COCK NOOBS, и слични ствари, така да затоа јас преферирам, да си одберам прв херој и тој да биде carry, како што реков по можност Midd или в шума, и да си играм соло, па ако сум слаб ќе знам дека јас сум виновен а не да ме нервираат некои си рандом нубаци :)
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.116
Поени од реакции
12.928
Faceless Void... слетува во гужва.. гла ти крши.. и одлетува.. затоa не го нервирај :)))
 
На врв Bottom