Huawei во Македонија ?!

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.903

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.903
Немие јасно како оцени дека америте се попаметни од нас македонците?????
Мене не ми е јасно кај прочита дека сум рекол дека америте биле попаметни од нас? Иначе, имам престојувано во Америка, живеено и дружено со американци. Знам со каква ментална матрица се.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
Нема шо....јака поента, американците имаат мозок па размислуваат уше како мали, македонците без мозок, друг размислуава за нив.....:facepalm:
https://www.youtube.com/watch?v=sosI2QkZNuw
Нашиве извикуваат "да живее владата", исто како што и американците извикуваа Ју-Ес-Еј, Ју-Ес-Еј... и О-ба-ма, О-ба-ма... во 2011 година кога беше убиен Осама бин Ладен - иако телото негово никогаш не и беше прикажано на американската јавност, го ловеа типот цели 10 години, конечно го убиваат и не му покажуваат ни лице, ни тело, ни ништо, а речиси сите специјалци кои учествуваа во операцијата за негово заробување жив или мртов умреа на многу чудни и сомнителни начини непосредно по неговото убиство.

А нивниот херој О-ба-ма, О-ба-ма... се покажа како можеби најдобрата измама во досегашната историја на САД од почетокот на 21-от век, што не значи дека нема да има и други најдобри измами во историјата на САД во текот на овој век, кој сеуште е млад.

Како им го начука со повисоки даноци и со неговиот закон за задолжително здравствено осигурување, нивниот голем херој О-ба-ма, О-ба-ма... покажа и докажа на дело дека навистина има мозок и знае како да го користи, за разлика од обичните американски простаци кои извикуваа О-ба-ма, О-ба-ма.

Американците да имаа мозок и да размислуваа уште како мали, немаше да завршат со дипломи и без работа, а баш од таквата американска младина произлезе движењето Окупирајте го Вол Стрит.

Сите тие окупаторите се жалат и до денешен ден дека имаат факултет, а немаат работа.

Да имаа мозоци, ќе бараа фер судење за убиството на младиот црнец Мајкл Браун во Фергусон, а не да спроведуваат правда со палење на возила и ограбување на продавници. И кај нас во Македонија имаме такви, па не ги сакаме баш многу, особено бидејќи со рамковен договор сме обврзани да ги прифатиме како наши.

Ете колку и тие имаат мозоци и од кога ги користат.

Еве како функционираат нивните мозоци, доколку воопшто ги имаат.

http://www.usdebtclock.org/
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Мене не ми е јасно кај прочита дека сум рекол дека америте биле попаметни од нас? Иначе, имам престојувано во Америка, живеено и дружено со американци. Знам со каква ментална матрица се.
Ако некој мисли наместо тебе ондак си дебил-глуп...неразмислуваш.....понекогаш треба да читаш помеѓу редови за да сватиш што сака писателот да каже.па ти види каде си напишал......ете пофторно ѓи величиш америте,немој да мислиш дека само Ти си бил кај америте, друѓите не испаднале од оваа вукојебина и не ја познаваат нивната матрица...жалосно е да се омаловажува сопствената нација.........
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Обичниот македонски смртник е неспособно македонче, без никакви амбиции, без никакви вештини и знаења, кое сака да заработува 1000 евра месечно без да го испоти газот. Е така кај баба му.

Обичниот македонски смртник има факултетска диплома. Завршил факултет, но не се стекнал со знаење, пошто факултетот го завршил на препис, со бубица (Џем Збонд 007 технолоџи). Притоа, нема поима од својата професија, а очекува минимум 500 евра плата и вработување веднаш после дипломирање. Е така кога ќе расцвета бандерата и кога ќе роди грозје.
1) Сите бараат работници со искуство а никој не нуди пракса.
Затоа не кажувај дека обичните смртници се без вештини и знаења.

2) Јас сум со средно и два семестра на правен,колегата мој кој дипломираше (веруј ми заслижен просек од 8.5) заработува 100€ помалку од мене. Или у превод 8.400.

Или сакаш да ти кажувам за другар ми што едвај заврши средно и нема благе везе од животот ама пак заработува 500 € зашто татко му е јак у вемеро.
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ја имам хуавеи и ич не сум задоволна,не ми се по кејф и не ги бива
 

Kajgana Shop

На врв Bottom