Hazbin Hotel

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Дали е преценета серијава особено во новата верзија што излезе годинава? MV5BYzNkMzc5OTYtNDk2MS00NGI0LThjZGYtYjdmNWI4OTExZWFjXkEyXkFqcGdeQXVyMjkwOTAyMDU@._V1_.jpg
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Значи јас добив бесплатен амазон приме на 2 месеци и изгледав една епизода и приказната оди нешто вака ..пеколот станува пренаселен од грешници и демони и секоја година анѓелите слегуваат и убиваат неколку милиони грешници за да се депопуларизира и сега за да нема убиства демоните то ест главните ликови во серијата како ќерката на Лилит(женски демон протеран од рајот во времето на Адам и Ева) гради хотел кој што се нарекува Хазбин Хотел,преку него треба да се рехабилитираат грешници и демони и така рехабилитирани односно конвертирани од лоши во добри треба да се вратат во рајот,овој предлог им го нудат на Анѓелите но тие одбиваат велејќи дека грешниците неможе да се рехабилитираат ако било можно не ќе завршеле во пеколот...така да од ова може да се заклучи дека анѓелите се прикажани како лоши а демоните како добри,односно оваа серија според мене е една порака од пеколот то ест заговор од пеколот и затоа не ми се допадна серијата и тука престанав да ја гледам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom