H1Z1

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Мислив се да ја земам али ногу коментари прочитав со тоа дека е препуна со читери и дека девелопментот е шити. So I bought Don't Starve instead.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Мислив се да ја земам али ногу коментари прочитав со тоа дека е препуна со читери и дека девелопментот е шити. So I bought Don't Starve instead.
А па Don't starve едно игриште што е...
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
жалосно е за индустријата што масовно се подржуваат и помагаат early access наслови кој не вршат никаква подршка и не држат до никакви ветувања.... овој систем на развивање ајпиња се покажува во доста негативно здание и луѓето треба да се освестат и престанат да потпомагаат алчни измамници кои забораваат што им е целта, а тоа е што поскоро да испорачаат достоен продукт.
вакви ужастии како H1Z1,DayZ,Ark Survival треба да се соголат до темел.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
жалосно е за индустријата што масовно се подржуваат и помагаат early access наслови кој не вршат никаква подршка и не држат до никакви ветувања.... овој систем на развивање ајпиња се покажува во доста негативно здание и луѓето треба да се освестат и престанат да потпомагаат алчни измамници кои забораваат што им е целта, а тоа е што поскоро да испорачаат достоен продукт.
вакви ужастии како H1Z1,DayZ,Ark Survival треба да се соголат до темел.
totalno se soglasuvam,pogolem grabez od ova ne postoi treba da se tuzat
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
До дечките шо ме цитираа и до Транкилити. Гледате шо не е у ред со гејмингот кај нас? Заедницата, барем дел. Не дека ви ставам прст на чело али ако реално не ви се допаѓа некој жанр на игра или концепт, замисла на креаторите да успеат да создадат нешто за играчот да има забава оти нели, играме игри за забава, ние, the casuals.
На Бајндинг оф Ајсак и Донт Старв имам оставено со саати од играње (добро, на првата повеќе) затоа шо секое пуштање ми е различно од претходното. Не е како Краш Бандикот на памет да ја научеш мапата и после со затворени очи да ја минеш 100%. Исакче и Донт Старв се рандом регенерирање на свет со секој нов сејв шо е факин предобро. Исто и самио концепт на играње е брилијантен. Мене тоа ми создава задоволство исто колку шо на вас би ви создало да имате анлимитед мана на Кристал Мејден. Сеа да ви јадам гомна за играта нема да има смисла. Да не зборам па за оние шо се контрат лол > дота > хон и обратно. Мајндсет = градинка.

Доста офф, останете на компјутерите и не одете на конзола. :kafence:


 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Игра што ти пружала добри 100+ гејм саати е добро платена игра, a до сега на H1Z1 имам изиграно 350 + саати. Независно дали некогаш ќе излезе финална или не мене играта ми е ок, и сум имал супер забава играајќи ја, за разлика од други игри кои биле поскапо платени биле финални а ме разочарале максимално.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
81
Поени од реакции
17
за читери, да, многу ги има и системот некои ги фаќа а некои не, сепак доколку имате некого да играте со, h1z1 е интересна игра, според мене battleroyalot е интересен, и се надевам дека доколку некогаш ја пуштат full release нема да ја напраат бесплатна бидејќи ќе се препуни од хакери... а тоа дека девелоперите заборавиле што сакаат да направат од проектот што го почнале.. не би рекол за h1z1 бидејќи полекa-полека h1z1 се развива, но незнам во кој правец.. само се надевам дека ќе успее бидејќи има потенцијал и многу луѓе ја обожаваат.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја земав Х1З1, прејака ми е! Само неумам да се снаоѓам на мапава како изгубен германец лутам и најчесто умирам од гас.
Прееска имав јак потег, си се шеткам по куќиче у Pleasant Valley и ми улетуе еден со шатган ама ме промаши два пати и побегнав позади куќата, у тоа исто време влегува уште еден и почнаа меѓу себе да се тепаат, си влегов пак и со м7 и двацјата ги собрав. gg ez
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
81
Поени од реакции
17
Ја земав Х1З1, прејака ми е! Само неумам да се снаоѓам на мапава како изгубен германец лутам и најчесто умирам од гас.
Прееска имав јак потег, си се шеткам по куќиче у Pleasant Valley и ми улетуе еден со шатган ама ме промаши два пати и побегнав позади куќата, у тоа исто време влегува уште еден и почнаа меѓу себе да се тепаат, си влегов пак и со м7 и двацјата ги собрав. gg ez
како ти е стим ник? http://steamcommunity.com/id/stefchoz адни ме да пукаме. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom