Gradezno

Член од
26 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Dali e poeftino gradenje n'a karabina so kamion mesalica i stavanje ploca i pobrzo izdignuvanje na karabina, ili baranje n'a 10et 20et ljuge za mesanje malter i po bavna izgradba na karabina
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.189
Поени од реакции
3.263
Dali e poeftino gradenje n'a karabina so kamion mesalica i stavanje ploca i pobrzo izdignuvanje na karabina, ili baranje n'a 10et 20et ljuge za mesanje malter i po bavna izgradba na karabina
Според мене, побитно ти е дали е градбата квалитетна а не дали е брза.

„Брзо„ и „квалитетно„ не идат заедно.

Ако ангажираш повеќе ѕидари, автоматски значи и поголем трошок за нивните дневници. Ако градењето е побавно, начелно значи дека ќе биде поквалитетно. Градежните материјали не се магични и ним им треба време за да бидат вградени, врзани и вкрутени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom