Google AdSense (официјална тема)

Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
види сеа да ти објаснам прво со чек значи ти стига чек го даваш во банка после чекаш 1 месец или 1ипол да ги земеш парите а wire ти е подобро затоа што на секој 21ви ги зимаш парите како плата и ме чекаш како до чек :)
Добро еве јас пример во Октомври сум заработил 28.63 евра,а од 1 ноември до сега сум заработил 230 евра и кога одам во Payments ми дава да ставам Payment Method да го ставам сега или да го ставам на 15 декември кога ќе ми ги даде парите од Ноември месец? Пошто ако го ставам сега нема д бидам исплатен немам минимум 70 евра(Октомври месец) да го ставам сега за да не чекам после на 15 декември?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
7
Добро еве јас пример во Октомври сум заработил 28.63 евра,а од 1 ноември до сега сум заработил 230 евра и кога одам во Payments ми дава да ставам Payment Method да го ставам сега или да го ставам на 15 декември кога ќе ми ги даде парите од Ноември месец? Пошто ако го ставам сега нема д бидам исплатен немам минимум 70 евра(Октомври месец) да го ставам сега за да не чекам после на 15 декември?
како сакаш тоа нема врска коа ке ставиш сметка тоа ке седи кпа ке може да те исплати ке ти пратат парите
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Читам дека отприлика се чека 15 дена за да ти стигнат парите на сметка,дали има некој побрз начин да ги добиеш?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Да, сакам може и да пробам со видеа
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
Дали некој му знае зошто деновите после 23ти ноември не ми ги дава кога одам во Common Reports, за да видам заработката дневно?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Дали некој користи Адсенсе на блог(Blogger)?
Дали навистина треба да почекам 6 месеци за да може да се квалификува мојот блог или може со добра посетеност да активирам Адсенсе ?
 
Член од
13 ноември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
nekoj da mi pomogne kako da dobijam adsense . nekolku pati podnesuvam i sum odbien. koi se glavnite uslovi i preduslovi./??
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Дали некој користи Адсенсе на блог(Blogger)?
Дали навистина треба да почекам 6 месеци за да може да се квалификува мојот блог или може со добра посетеност да активирам Адсенсе ?
Не мора да чекаш толку време не се грижи. Тоа е за ептен third world countries.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Момци аплицирав за адсенсе на 10ти месецов , но уште нема одговор. Уште пишува We're reviewing your site. На страната пишува дека во рок од 5 дена се добива информација дали сајтот е прифатен од адсенсе ? Некој да има вакво искуство ?
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Морам нешто да прашам, зошто оние кои заработуваат ништо не кажуваат? Има доста пари во оваа работа и може убаво да се заработува. Јас се занимавам со копљутери од комадоре 64 па до ден денешен, ваква шанса за работа досега немало. Единствено што треба е квалитетни статии, видеа, туторијали, лекции, односно работи за кои сметате дека имате доволно квалитети и вештини да ги покажете. Публика со сигурност ќе имате. Колку што разбрав и знам, единствена пречка е јазикот, односно пари нема од Македонски јазик или некој балкански јазик, на тоа треба да заборавите. Друго Како и што сите знаеме дечките од велес со Трамп направија многу пари, значи се е до стратегијата и начинот на промоција.
Мој совети
Таргет само Амерички пазар!
Теми само оние кои добро ги разбирате!
Без лажени кликања и др. глупости зошто одма бан добивате!
Несподелување на сајтовите во Македонија зошто тоа ви ја руши цената!
И не бидете себични, Америчкиот пазар е толку голем да ние Македончињата не можеме ни да ги зачешаме за јајца а не нешто друго.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Поздрав момци , веќе 2 недели го имам адсенсот на сајтот , вчера исто така поврзав и content.ad , бројката на посети ми се движи некаде до 100 посети на ден , средно ниво на спамирање на социјални мрежи Facebook и Google + , сега за сега качувам followers на Инстаграм, Твитер и Пинтерест. Сега за сега у вие 2 недели имам само еден клик на реклама , по малце и сум разочаран од ова , очекував повеќе , фан пејџот постепено го качувам се на се 300 луѓе сега за сега. Некој да ми даде совети од ова се што набројав како да го усовршам повеќе, рекламите ми се стаени на видно место на сите постови и на насловната , а и ставам на ден по 4 до 6 поста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom