Gmail aplikacija

Член од
15 декември 2017
Мислења
67
Поени од реакции
9
Dajte mala pomos kako da ja podesam aplikacijata da dobivam izvestuvanja na sekoja primena posta..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.188
Поени од реакции
22.278
Samsung Galaxy J3 2017
И во Settings -> Notifications коа ќе влезеш ја наоаѓаш Gmail или E-mail апликацијата? Вклучени се notifications?
Дали наеднаш престана да работи или сега ја инсталираш па не работи од прва?
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
67
Поени од реакции
9
Од самиот почеток не работи.Па сега се заинтересирав зошто нема известување...
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
Од самиот почеток не работи.Па сега се заинтересирав зошто нема известување...
Вака, кога си во апликацијата на Gmail дали лево горе или десно горе ке имаш три ленти една врз друга, стисни ги тие и оди на поставки би требало да ти се покаже, и од таму ке имаш поставки за известувања, тоа ти е полесен начин од што гледам дека носи кон поставките на самиот телефон.
Всушност, истото е што го кажа Anon.. Провери дане имаш вклучено некои Do Not Disturb профили, па да не ти стигаат известувања
 
На врв Bottom