Garena Општо

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.600
Поени од реакции
20.777
Сега кога креирам на Гарена и играме некое време и пишуваат дека имаат лаг и сеа бараат од мене да ставам тунел!Знае ли некој како се прави тоа?
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
26
Сега кога креирам на Гарена и играме некое време и пишуваат дека имаат лаг и сеа бараат од мене да ставам тунел!Знае ли некој како се прави тоа?
Alt+Tab, па десен клик на батето и барај tunnel.
Можеш тоа да го правиш на сите што влегуваат во играта т.е. пред да ја стартоваш играта.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.600
Поени од реакции
20.777
Alt+Tab, па десен клик на батето и барај tunnel.
Можеш тоа да го правиш на сите што влегуваат во играта т.е. пред да ја стартоваш играта.
Oк фала најдов!:vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Денес нешто изгледа имаат проблем со серверите или само кај мене не е нешто во ред :toe:
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
Помошшшш!!! Секад коа ке се пуштам на гарена се е нормално ама коа ке дое дотата да ја пуштам ми се праи на мн мало прозорче и неможам да го зголемам, и најнормално неможам да играм стрелката излегува од прозорчето.
Некој да не знае шо е проблемот.
Ох цело време мислам да не е дека иам Виндовс 64 битен (оригинален е :wink:)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
152
Поени од реакции
0
Помошшшш!!! Секад коа ке се пуштам на гарена се е нормално ама коа ке дое дотата да ја пуштам ми се праи на мн мало прозорче и неможам да го зголемам, и најнормално неможам да играм стрелката излегува од прозорчето.
Некој да не знае шо е проблемот.
Ох цело време мислам да не е дека иам Виндовс 64 битен (оригинален е :wink:)
Па дај скринШот.
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
нема веќе проблеми некако со крајни маки го напраиф :wink:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
eee преку курац ми е веке понекојпат кога не бива да направам..
Абе видете го оклучив пц, и флегов во Гарена и нешто ми пишаше но немам снимано.
Па после отидов во Garena фајл-от ја избришав само играта а не биваше друго да бришам :mad: И сега не можам ни да флезам на гарена НИТУ ПАК ДА ЈА БРИШАМ од Control Panel:mad: Многу се нервирам !! Еве ви и ss па видете зошто само немојте да ми кажете да го носам Pc на форматирање тогаш најмногу се нервирам ! Ај плс HELP !!!!
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
n00bs , ne znaat tunnel da stavat :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
152
Поени од реакции
0
eee преку курац ми е веке понекојпат кога не бива да направам..
Абе видете го оклучив пц, и флегов во Гарена и нешто ми пишаше но немам снимано.
Па после отидов во Garena фајл-от ја избришав само играта а не биваше друго да бришам :mad: И сега не можам ни да флезам на гарена НИТУ ПАК ДА ЈА БРИШАМ од Control Panel:mad: Многу се нервирам !! Еве ви и ss па видете зошто само немојте да ми кажете да го носам Pc на форматирање тогаш најмногу се нервирам ! Ај плс HELP !!!!
Треба да се логираш како администратор. И тоа ке ти го реши проблемот.
 
На врв Bottom