Frank Sinatra

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Francis Albert Sinatra попознат само како Frank Sinatra(иако имал повеќе прекари : Chairman of the Board, Ol' Blue Eyes, The Voice, Lean Lark, Croon Prince of Swing, Moonlight Sinatra, Groovey Galahad и Svengali of Swing, човекот - икона на средината на 20 век. Роден на 12 декември во Hoboken , NJ како единствено дете на емигрантите Natalie Della Garaventa и Antonino Martino Sinatra. Со својата музичка кариера почнува 1935 година. Неговата кариера можи да се распредели на неколку периоди. Прави неколку повлекувања од музичката сцена, меѓутоа секогаш по своите повлекувања по одреден временски период имал comeback. Заедно со Dean Martin се познати како пеачи на подземјето т.е. мафијата.
Умира на 15 мај 1998 од инфаркт.He did it his way ...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Еден од најубавите гласови во музичката историја. Го слушам често, но песната My Way е нешто навистина посебно, химна за сечиј живот.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Еден од најубавите гласови во музичката историја. Го слушам често, но песната My Way е нешто навистина посебно, химна за сечиј живот.
Како шо и самиот вика во видеото шо го постирав : " Ladies and gentlemen, please raise , we're going to do the national anthem" :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Го слушам често, многу често :) секој ден и никогаш доста од Синатра и Дин Мартин... ми се омилени и најслушани.
И секако најдобрата верзија на Jingle Bells :)

 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Прекрасен глас,прекрасни песни... Најомилена ми е Something stupid, ме потсетува на нешто убаво.

 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Јас па си мислев дека многу ретко може да се најде луѓе во Македонија кои сеуште слушаат МУЗИКА,и мило ми е...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
За стајлингот шо го имал , да не прајме уопште муабет :).

Господин, во права смисла на зборот :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Имам дискографија од легендава.... ретко ваков глас... може да потенцирам исто така дека од овие гласови единствен белец што им парира на црнците!!! Единствен со доволно добар квалитет за да може да им парира!
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Поголем мангуп од него не постоел а и нема да постои
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Тука , во интерпретација на една од многуте класици на Боса Нова правецот . Уникатен глас, нема што
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Дејвид Бекам на своето време. Би сакал да речеме Елвир Мекиќќќ или не дај Боже Јован Јованов да ми ја изнаинтерпретираат песнава :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom