Forge of Empires

Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Forge of Empires е нова онлајн стратегија која е доста интересна игра за сите љубители на стратегиите.Може и ја имате забележано до сега се рекламира на Discovery,History Channel,HBO и уште неколку јаки програми.На почетокот одкога ќе се регистрирате имате мало туторијалче како да почнете потоа ќе мора сами да се снаоѓате. Поентата на играта на почетокот е да изградите градче потоа правите војска со која ќе освојувате нови територии исто така можете да се борите против вашите "комшии" во играта. Почнувате од бронзената доба и треба да напредувате и да стигнете се до 14/16 век од нашата ера секако ова не е ни малку лесно (лесно е за оние кои имаат вишок на пари па ќе купат дијаманти и ќе бидат најсилни исто како и во е-републик) но и креаторите на играта мора да живеат од нешто се гледа дека многу е вложено во неа има феноменална графика за онлајн игра. Јас почнав да ја играм денес на почетокот додека да сватиш како се игра и слично ќе ви биде малку досадна но подоцна направив добра војска за почеток исто така и клан кој го крстив македонска фаланга стварно е одлична и јас сум презадоволен од играта.
Да не ви објаснувам повеќе регистрирајте се и видете за што се работи
Ако сакате да ми помогнете малку можете да се регистрирате преку мојот реферал секако вам ќе ви биде исто од каде се регистрирате јас со вашата регистрација нема да добијам ништо на почетокот но ако влезете во Железната доба (поточно IRON AGE) што е многу тешко јас ќе добијам 200 дијаманти изборот е ваш,исто така и македонската фаланга ќе стане посилна. На секој што ќе се регистрира преку мојот реферал ќе му бидам благодарен.
Секој што сака да влезе во македонската фаланга може да ме контактира преку пм во играта и веднаш ќе му биде испратена покана
Код:
http://en.forgeofempires.com/?invitor_id=360547&world_id=en6&ref=player_invite_linkrl
 
Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Ако имате некаков проблем со играта и ви треба било каква помош можете да пишувате овде
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Како да пратам да шпионираат и да освојам нешто имам таква задача
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Изгледа интересно. Ја има ли на замунда?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ако имате некаков проблем со играта и ви треба било каква помош можете да пишувате овде
Во кој свет да влезам? :) и после кажи ми како да влезам во Македонска фаланга :) ако може
 
Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Во кој свет да влезам? :) и после кажи ми како да влезам во Македонска фаланга :) ако може
Ќе влезеш во Fel Dranghyr а потоа за да влезеш во македонската фаланга само кажи ми ник и јас ќе ти пратам покана
Како да пратам да шпионираат и да освојам нешто имам таква задача
Кликаш на компасот па ќе ти се отвори мапа со региони кои можеш да ги нападнеш кликаш на некој од нив и ќе ти се отвори ова (како на сликата) ќе кликнеш на infitrate (за тоа ќе ти треба 100 голд) и така шпиунираш потоа одиш на аttack и ако победиш го завземаш регионот но пред се мора да има војска



Изгледа интересно. Ја има ли на замунда?
Играта се игра онлајн ништо не треба да се симнува и инсталира се си оди на сервер и се игра директно преку Google Chrome,Mozilla,Opera или што и да користите (најоптимизиран е Chrom-от па пожелно е да играте преку него)[/quote]
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.872
Ја играв и ја заебав, ми стана досадна, многу кликање треба а и битките се смешни.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Битките се досадни на почетокот подоцна има стрелци,катапулти,легионери .... и станува се поинтересно
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.872
Битките се досадни на почетокот подоцна има стрелци,катапулти,легионери .... и станува се поинтересно
Исти се битките само што се менуваат војниците. Иначе јас сеа пробав да се логирам и гледам уште стои градот, моментално сум во железна доба.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Секој има свој вкус за разлика од сите останати онлајн игри од оваа категорија Forge of Empires Кај мене го заслужи првото место
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.872
Ако сакаш да ти го дадам акаунтот?
 
Член од
9 март 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Ако не планираш да го играш прати ми го преку пп :)
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
11
Ovie kucive na forge of empires se pomestuvaat li nekako ili rusat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom