ford fiesta 2016

Член од
1 април 2020
Мислења
4
Поени од реакции
3
Kako se zaklucuva kapaceto za gorivo kaj ford fiesta 2016 god
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.235
Kako se zaklucuva kapaceto za gorivo kaj ford fiesta 2016 god
Дај сликни жити бога да видам кај има место за клуч на горивото кај Форд машина.
Ја како што знам си има преклоп капаче, внатре е влезниот капак што се отвора само со притискање од металната цевка на цревото на бензиска кога ти точат гориво.

Еве ти видео од форд фиеста 2018та, ама истиот модел е кај сите уште од 2008 година. Easy fuel cap го викаат.



Ако сакаш да ставаш гориво без да одиш на бензиска од туба, еве ти видео. Со два штрафцигера бутка колку да се отклучи механизмот, после го бутка едниот крај и мести инка.


 
Член од
1 април 2020
Мислења
4
Поени од реакции
3
Дај сликни жити бога да видам кај има место за клуч на горивото кај Форд машина.
Ја како што знам си има преклоп капаче, внатре е влезниот капак што се отвора само со притискање од металната цевка на цревото на бензиска кога ти точат гориво.

Еве ти видео од форд фиеста 2018та, ама истиот модел е кај сите уште од 2008 година. Easy fuel cap го викаат.



Ако сакаш да ставаш гориво без да одиш на бензиска од туба, еве ти видео. Со два штрафцигера бутка колку да се отклучи механизмот, после го бутка едниот крај и мести инка.


Kaj mojata fiesta ne e taka ,mozes so prst da go otvoris preklop kapaceto
Автоматски споено мислење:

IMG_20200627_142431.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Kaj mojata fiesta ne e taka ,mozes so prst da go otvoris preklop kapaceto
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 256829
Koga ke go pritisnes kapaceto(vo tvojov slucaj "otvoris") se otvora neli i koga ke go trgnes prstot se zatvora samo(se vrakja na pozicijata pred da go pritisnes so prstot)? Ako e taka istiot mehanizam e ne se zaklucuvaat, toa e sistem kako sto napisa @МИЛЕ КИТИЧ nema tuka kluc imav jas isto na Renault Laguna 3 Grandtour od 2009 godina istiot mehanizam.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
4
Поени од реакции
3
Koga ke go pritisnes kapaceto(vo tvojov slucaj "otvoris") se otvora neli i koga ke go trgnes prstot se zatvora samo(se vrakja na pozicijata pred da go pritisnes so prstot)? Ako e taka istiot mehanizam e ne se zaklucuvaat, toa e sistem kako sto napisa @МИЛЕ КИТИЧ nema tuka kluc imav jas isto na Renault Laguna 3 Grandtour od 2009 godina istiot mehanizam.
Da bas taka,vo sekoj slucaj vi blagodaram
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.235
Kaj mojata fiesta ne e taka ,mozes so prst da go otvoris preklop kapaceto
Автоматски споено мислење:
Кај тебе нешто механизмот на автоматско затворање ти е расипан изгледа(барем така мислам ако не е фабрички овака), ако се отвара само со директен притисок значи било кој може да дојде и со црево да ти вади гориво.
Ако ја чуваш на улица колата, подобро види некој механичар ако знае како да го направи пак да се отвора само со влезната цевка за гориво на бензиска, овака под ризик си да дојдат некоја вечер да те исцицаат до макс.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Кај тебе нешто механизмот на автоматско затворање ти е расипан изгледа(барем така мислам ако не е фабрички овака), ако се отвара само со директен притисок значи било кој може да дојде и со црево да ти вади гориво.
Ако ја чуваш на улица колата, подобро види некој механичар ако знае како да го направи пак да се отвора само со влезната цевка за гориво на бензиска, овака под ризик си да дојдат некоја вечер да те исцицаат до макс.
Mislam deka e istiot a samo ovoj e moze drug tip, jas na lagunata imav isto kapace, ama moze i da odi i da proveri na mehanicar
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Ne se zaklucuva, a i so crevo ne bi trebalo da moze nikoj da izvade, posho bi trebalo da ima edno plasticno kapace vnatre i posle toa metalno kapace sho se otvara samo koa ja stavas benzin, posle metalnoto pretpostavuvam ima nesto ko filter resetka za crevo da ne moze da se puste nadolu, ali ne sum siguren.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom