Football Manager Handheld 2012

Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Гледав гледав и не видов тема за
Football Manager Handheld 2012

Па да ја креирам. Инаку ова е истата FM само оваа е за Android. Тука ќе си пишуваме успеси ова она (не ме бива за почнување теми упм :( ) инаку играта не е бесплатна ако сакате да ја симнете од Android market но ја има на piratebay ако има заинтересирани пишите ми пп ќе ви пратам линк.

Ако некој веќе ја игра нека напише до каде е како е итн.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Абе нешто слики, рецензија кратка бапни, искуство, оценка, ова она.
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Еве неколку Принт Скринови од играта.
ФМ12Х е проценета како најдобра Менаџер игра за телефони воопшто...
Објаснувањето на андроид маркет е следното:
The World’s best-selling Football management game comes to Android.
Football Manager Handheld™ 2012 allows you to take control of the greatest job on earth wherever you are and whenever you want. YOU make the difference!
Take the hot-seat at any club from a choice of leagues in 12 countries, and assume full control of transfers, training, tactics and managing your team live during matchdays – a job which can be tackled in either short, commute-sized sessions or in mammoth sittings on the sofa.
There’s an experience for everyone as fans can choose to pursue an entire career in a particular country’s league or face up to the handheld-exclusive ‘Challenge Mode’ which offers a particular short-term scenario with a clear goal to be achieved. Whichever mode is chosen, the manager will deal with real-life situations involving real players, as researched by Sports Interactive’s huge global scouting network.
The 12 countries with playable leagues in Football Manager Handheld for Android are Australia, Belgium, Brazil, England, France, Germany, Holland, Italy, Portugal, Scotland, Spain and Wales.

The game can be played in four languages; English, French, Italian and Spanish.
Football Manager Handheld for Android has been designed for Android devices using OS 2.2 and above (please check on the Google Play store for a full list of compatible devices). For further information please go to www.sigames.com or www.footballmanager.com.
(An additional data download will occur the first time the game is launched. The download size will be between 7-19MB depending on your device and will take approximately 3 minutes via WiFi, 6 minutes over cellular.)
--- надополнето: 7 август 2012 во 19:20 ---
Јас ја играм некаде околу недела дена значи кратко и ме воодушеви...
би ја оценил со 8.5/10 бидејки има некои недостатоци....
-Можеш да менаџираш само во една држава (пр. Англија, Германија, Шпанија итн)
-Некои клубови ги немаат вистинските амблеми
-Да продадеш играч е најтешко нешто на оваа игра
-Некои играчи се склони кон повреди и се повредуваат стално особено ако добиаат foot injury тогаш на 2месец ја обновуваат повредата и се надвор од терен најмалку 3 недели.
Но сепак играта е многу заразна ќе поминете саати и саати играјќи ја.

Јас играм со Ливерпул во првата сезона освоив ПЛ, а во втората ФА куп и Лига Шампиони...

Добри трансфери се: Douglas Costa, Robert Lewandowski, Steven Naismith, јас со овие имав најдобро искуство. Скаутите се страшно добри али некогаш ти дадат неко 36 годишен голман...

тоа е тоа сеа за сеа...
 

Attachments

Vaseeee

Мадридиста!
Член од
24 мај 2008
Мислења
164
Поени од реакции
57
-Да продадеш играч е најтешко нешто на оваа игра
мене па топ ми иде.. Албиол го продадов за 11 м. а цената му беше 6 м.
Алтинтоп исто, и тоа многу брзо ги продадов..

Го земав Демба Ба дечкото неочекувано ми блеска.. После Роналдо што има 5 натпревари и 10 гола.. 2 gpg ratio.. Ба има 4/6 :)

Иначе handheld-oв годинава испадна најдобар.. Совет - симнете ја, won't let you down.
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
па добро не сите играчи :D јас пример Аквилани се намачив коа го продадов... 2пати не можеше да се договоре за плата... па го шитнав како дел од трансфер :D
--- надополнето: 11 август 2012 во 20:20 ---
Сеа играм со City барав нов предизвик (ужасна полу-сезона имаа) го отпуштија Манчини па ја отидов да ги спасувам:pos:. Моралот на Џеко, Агуеро (кој немаше првотимски статус и го имав договорено за во Ливерпул) Тевез Балотели никаков.. првата утакмица едвај 1-0 тепав со Агуеро Џеко и Балотели у напад. Али подоцна Агуеро и Џеко ми распукаа... посебно Агуеро кој до крајот на сезоната даде 20+ гола у ПЛ со прв гол постигнат на 29 Декември. на 1 јануари блокирам му го трансферо у Лфк за да го здржам нормално... Ги доведов Џек Родвел од Евертон, Хави Мартинез, Жорди Алба, и некои младинци се распукаа и од 17 место стигнавме до 5то и не имавме ЛШ заради полошата гол разлика:mad:. Сега почнува нова сезона па ќе видиме :)
 
На врв Bottom