Football Manager 2012 - Општа дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Gilberto од Horsens (данска лига) ви е одличен напаѓач. 28 години е мислам али си гази на терените.
 
Член од
14 јануари 2012
Мислења
222
Поени од реакции
321
Некој да не имал искуство со Фернандо Гаго. За во Фиорентина ми треба а за 2-3 M го даваат Реал. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Некој да не имал искуство со Фернандо Гаго. За во Фиорентина ми треба а за 2-3 M го даваат Реал. :)


Ne bi ti go preporacal.
Vidi tamu Andile Jali,Kara,Crisetig,Claudemir,Arouca se pojaki od nego i se razvivaat jako vo idnina.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Прегледај го приврзокот 69457

Што е бе ова (да не пцујам сеа) пред секој натпревар ми излегува ова да му наместам кој број ќе го носи и на едниот местам 92 и на др. 92 и идам sumbit али послем повторно неможам да играм утакмица без да му ги наместам броевите, се исбробав. чаре некое?
И мене исто ми излегуваше на Џенингс од Ливерпул.
Пробај прати го на позајмица, мислам дека кај мене со тоа се среди :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
Ја симнав 2013 пред некој ден, сега ве читам у другата тема била багосана ептен.

Уште ја имам и 2012, сакам да почнам нова сезона и онака нема да игра поише од 2-3 недели знам дека ќе ми здосади ама се мислам дали 2012 или 2013.

За 2012 кој е последен пач (имам 12.0.4) и нешо со најнови трансфери ау има?
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Ај некој ако може да ми прати линк да си симнам едитор за фм12:)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Пошто не гледам тема за стариве краток офф топик во оваа...

За сите кои израснале со играва едно четиво како колективен коментар после 12 години од основата...

http://www.eurogamer.net/articles/2013-10-03-keeping-the-game-alive
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
342
Поени од реакции
331
За оние што сакаат вакви игри ви ја препорачувам footballarena.org, се игра со измислени играчи, во зависност од местото кое ќе го освоите може да се пласирате во лига на шампиони или друг куп. Инаку треба стрпливост за играва бидејќи се игра 2-3 натпревари неделно така да не мора да се дреме пред компјутер секој ден, туку 3-4 пати во неделата да се намести тактика, тренинг, менаџира стадионот итн. Јас веќе ја играм 4 години и сметам дека е една од најдобрите.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Јас пак си цепам 12кава со Милан, еве при крај сум на прва сезона и можам да речам дека повредиве ме убија.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дечки ,јас прекинав да играм ... немам енергија веќе да се нервирам со одбранава .... ме отпуштија од Гент,но не знам како успеав,ме земаа Валенсија во шпанска Лига ... но и таму мака со одбраната,поготово фулбековите .... се додека не излезе апдејт да ги поправи баговите,толку од мене .... пробав со тројца 3 СВ во одбрана,имаше мало подобрување,но нема напредок ... :)
да не ја погреши темава малце?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom